برومند: مراکز نوآوری دانشگاه‌ها حمایت می‌شود

برومند: مراکز نوآوری دانشگاه‌ها حمایت می‌شود
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: ایجاد مراکز نوآوری در دانشکده‌های هر یک از دانشگاه‌های سراسر کشور در چارچوب راهبردهای وزارت علوم بوده و از این مراکز که در حوزه فناوری فعالیت می‌کنند، پشتیبانی می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت مراکز نوآوری در دانشگاه‌ها گفت: این موضوع که دانشگاه‌ها به سمت فضاهای نوآوری در هر یک از دانشکده های خود حرکت می‌کنند، برای پیشرفت کشور بسیار مهم بوده و این نوع فعالیت یک کار استراتژیک است.

* مراکز نوآوری کاربرد زیادی در علم و فناوری دارند

وی افزود: مراکز نوآوری که امروز در هر دانشکده‌ای از دانشگاه‌های سراسر کشور ایجاد می‌شود، دارای کاربردهای زیادی در حوزه علم و فناوری است که باید با حضور نیروی انسانی جوان و نخبه دانشگاهی، این مراکز فعالیت خود را با قدرت بیشتری انجام دهند.

* ایجادمراکز نوآوری جزء چارچوب راهبردی وزارت علوم است

برومند اضافه کرد: اینکه در هر دانشکده‌ای از دانشگاه‌ها یک فضای خاصی برای مراکز نوآوری ایجاد می‌شود، جزء چارچوب راهبردی وزارت علوم بوده و از این مراکز پشتیبانی لازم انجام می‌شود، البته باید به این نکته اشاره کنم که دانشگاه‌ها نباید در این حوزه تنها به یک راهبرد خاصی اکتفا کنند، باید این مراکز انعطاف‌پذیری لازم را در نوآوری علمی به وجود بیاورند.

* امسال با راه اندازی گرنت فناوری طرح‌های نوآوری در قالب محصول وارد بازار می شود

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: امسال با راه اندازی گرنت فناوری شرایطی را فراهم کردیم که خروجی طرح‌های مراکز نوآوری بتواند در قالب محصول وارد بازار و جامعه شود که این کار نه تنها در راستای اقتصاد مقاومتی بوده، بلکه می‌تواند در رونق تولید تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

افزودن نظر