توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1146120
معاون آموزشی وزارت علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

سند آمایش آموزش عالی در حال آماده سازی نهایی

سند آمایش آموزش عالی در حال آماده سازی نهایی
خاکی صدیق، با اشاره به بخش‌های مختلف سند آمایش آموزش عالی از تدوین و نهایی شدن این سند خبر داد و آن را موجب ساماندهی و ارتقای کیفیت واحد‌های آموزشی عنوان کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، سند آمایش آموزش عالی در حال آماده سازی نهاییعلی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص نظام آموزش عالی و آمایش مرتبط با این نظام گفت: نظام آموزش عالی از نظر آمایش سرزمینی به ۱۰ منطقه تقسیم می شود که وزارت علوم به منظور بهبود ساختار مدیریت و تصمیم گیری در این نظام و تقویت امتیازات موسسات آموزش عالی مناطق ۱۰ گانه طرح مدیریت هر منطقه را در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا می کند.

او ادامه داد: وزارت علوم به منظور ساماندهی واحد های آموزشی و همچنین ارتقا کیفیت علمی و فرهنگی و پاسخگویی به نیاز های ملی سندی را به نام سند آمایش آموزش عالی تنظیم کرده تا پس از تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی مفاد آن را به اجرا درآورد.

خاکی صدیقی در خصوص مبانی و چارچوب کلی سند آمایش آموزش عالی اظهار کرد: مفاد اجرای هر بند قوانین و ضوابط خاص خود را دارد به گونه ای که در بند سوم آن وزارت علوم به منظور ساماندهی به واحد های آموزشی و موسسات آموزش عالی اقدام به تجمیع و ادغام این مراکز کرده تا بتواند موجبات ارتقای کیفی آن ها را فراهم آورد که این یکی از مهمترین بخش های اجرایی این سند است.

معاون آموزشی وزارت علوم در ادامه با اشاره به دیگر بخش های این سند بیان کرد: یکی دیگر از بخش های قابل توجه در سند آمایش پاسخگویی به نیاز های منطقه ای و ملی و همچنین رتبه بندی و اعتبار سنجی موسسات آموزشی عالی کشور است که در نهایت به اجرای نقشه جامع علمی کشور منجر خواهد شد.


پاسخ به سوالات دانشجویی را اینجا بخوانید

او افزود: در بند دیگر طرح مأموریت گرایی موسسات آموزش عالی است که با توجه به سطوح عملکردی بین المللی، ملی و منطقه ای اجرا خواهد شد.

خاکی صدیق عنوان کرد: وزارت علوم از سال ۹۷ تا به امروز تلاش های فشرده ای را در خصوص سند آمایش آموزش عالی انجام داده و در حال حاضر در حال انجام پردازش هایی برای ارائه آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی است چرا که این سند پس از نهایی شدن باید به تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و هم اکنون در این مرحله است.

انتهای پیام/

سند آمایش آموزش عالی سامان دهنده واحدهای آموزشی است

تماشاخانه تصویر

{gallery}1146120{/gallery}

افزودن نظر