توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1145325
دانستنی فضا؛

حقایقی جالب از بارش باران در کهکشان راه شیری/ از بارش الماس تا اسید در سیاره‌های منظومه شمسی

حقایقی جالب از بارش باران در کهکشان راه شیری/ از بارش الماس تا اسید در سیاره‌های منظومه شمسی
درک نحوه زندگی در فضا برای بسیاری افراد جالب است؛ در این بسته خبری قصد داریم جذابترین اتفاقات فضایی را ارائه دهیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ، همه ما در زندگی اطراف خود با مکان هایی آشنا می شویم که گاهی درک آن و رفتن به آن مکان ها دشوار است، اما دستیابی به برخی اطلاعات برای آگاهی بیشتر کمک کننده است.

رفتن به فضا برای خیلی از افراد رویایی بیش نیست، اما حال که نمی شود به آن مکان ها به راحتی سفر کرد، اطلاعاتی از زندگی و زیست بوم سیارات مختلف جالب توجه است؛ در این گزارش قصد داریم به بررسی جالب ترین مسائل حوزه نجوم و فضا بپردازیم.

در کدام سیاره ها و کهکشان های راه شیری باران می بارد

در سیاره زمین، در فصل های پاییز و زمستان شاهد بارش های باران و برف هستیم، شاید به درستی نتوانیم زمان وقوع یک اختلال شدید جوی را پیش بینی کنیم اما قطعا این را می دانیم که هر چه از آسمان فرو می ریزد از جنس آب است؛ چه به صورت قطره های مایع، چه به صورت کریستال های کوچک و چه تکه یخ های بزرگ.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، در سیاره های دیگر نیز این بارش وجود دارد اما تفاوت آن در نوع و جنس این بارش است.

بارش الماس در سیاره زحل

محققان ناسا اعلام کردند سالانه حدود 1000 تن الماس بر سطح زحل می بارد، البته باید گفت این در حد یک تئوری باقی مانده، بر اساس مستندات موجود در سیاره زحل، نپتون، مشتری و برخی دیگر از سیارات باران الماس می بارد.

در کدام سیارات و کهکشان های راه شیری باران می بارد؟

باران اسیدی در سیاره زهره

در زهره بارش باران از جنس اسیدسولفوریک بسیار داغ است. زیرا اتمسفر زهره پر از ابرهای اسیدسولفوریک بوده، قطره های باران اسیدی قبل از این که به سطح سیاره برساد 15.5 است.

در کدام سیارات و کهکشان های راه شیری باران می بارد؟

بارش یخ در مریخ و مشتری

در سیاره مریخ پدیده بارش یخ خشک، چراکه در مشتری بارش هلیوم مایع و در خورشید بارش پلاسما وجود دارد، اما هنوز هم زمین تنها سیاره باران های آبی است.

در کدام سیارات و کهکشان های راه شیری باران می بارد؟

بارش متان یخ در تیتان

تیتان که بزرگترین قمر مشتری به شمارمی رود، باران های توفان زایی از جنس متان یخ زده در آن سیاره می بارد. همانطور که زمین دارای چرخه آب است، تیتان هم چرخه متان دارد و بارش متان در این قمر فصلی است. متان باریده شده دریاچه ها را پر می کند، دریاچه ها بعد از آن تبخیر می شوند و بخار مجددا به شکل ابرهایی از متان در می آید و همه چیز دوباره آغاز می شود.

در کدام سیارات و کهکشان های راه شیری باران می بارد؟

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1145325{/gallery}

افزودن نظر