توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1136817

بیماران مبتلا به ایدز چند سال عمر می‌کنند؟ +نشانه‌های ابتلا به ویروس اچ آی وی

بیماران مبتلا به ایدز چند سال عمر می‌کنند؟ +نشانه‌های ابتلا به ویروس اچ آی وی
یک متخصص عفونی درباره علائم ابتلا به ایدز، درمان و طول عمر مبتلایان به ویورس اچ آی وی توضیح داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مهری نیک بین متخصص عفونی در گفتگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان درباره بیماری اچ آی وی اظهار کرد: اچ آی وی بیماری ویروسی است که عامل این نوع ویروس در غرب و سپس در آفریقا تشخیص داده شد.

2بامداد/بیماری ایدز درمان قطعی دارد؟

راه های انتقال ویروس اچ آی وی

وی در ادامه افزود: این ویروس پس از ورود به بدن در سلول های لنفوسیت ( نوعی سیستم دفاعی ) قرار می گیرد و خیلی آرام و در طی چند سال به سیستم دفاعی بدن آسیب می رساند ، این پروسه یعنی از زمان ورود ویروس به بدن تا ایجاد آسیب دفاعی حدود ده سال طول می کشد البته این مدت زمان مبتلا شدن بستگی به سن فرد و ورود مقدار ویروس داخل بدن دارد و متفاوت خواهد بود.

متخصص عفونی بیان کرد: در ایران انتقال این بیماری عمدتا از راه تزریق مواد مخدر با سرنگ مشترک است و اخیرا ارتباطات جنسی حفاظت نشده نقش پر رنگ تری در ابتلا ایفا می کنند، راه های انتقال دیگری که ممکن است مطرح باشد شامل تاتو ،استفاده از تیغ مشترک و حتی شیر مادر آلوده است .


بیشتر بخوانید: عارضه فصل سرد که دشمن پوست است


وی تصریح کرد: در خانواده هایی که افراد با اعتیاد تزریقی مثلا پدر خانواده وجود دارد، فرد پس از ابتلا (و بی خبر از ابتلا خودش )همسر خود را هم مبتلا خواهد کرد و سپس ضمن حاملگی مادر فرزند خودش را مبتلا می کند و این سیکل در بسیاری از خانواده ها دیده می شود.

علائم ابتلا به ایدز چیست؟

نیک بین گفت: ده سال یا بیشتر پس از ورود ویروس به بدن نشانه های بیماری بصورت عفونت های تنفسی ، گوارشی و کاهش وزن ، زخم های دهانی و عفونت های غیر معمول دیده خواهند شد.

وی درباره درمان اچ آی وی بیان کرد: این نوع بیماری واکسن ندارد و ممکن است به طور قطعی درمان نشود. درمان تنها فقط به زندگی با روش صحیح و درست بستگی دارد و می تواند به افراد کمک کند .مهم تربن راهکار های پیشگیری ارتباط جنسی حفاظت شده و در صورت ابتلا به مواد مخدر استفاده از سرنگ شخصی و تاتو با روش درست و رعایت اصول بهداشتی است .

بیماران مبتلا به ایدز چند سال عمر می کنند؟

نیک بین توضیح داد: درمان پس از تشخیص درمان عفونت های ایجاد شده و مصرف دارو های ضد اچ آی وی است که در حال حاضر با درمان های موجود تقریبا عمر بیماران مبتلا مانند افراد سالم خواهد بود البته اگر افراد مبتلا پیگیر بیماری و درمان خود باشند.

انتهای پیام/

درمان ایدز و علائم آن

تماشاخانه تصویر

{gallery}1136817{/gallery}

افزودن نظر