توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1119702

بیماری وحشتناک که مری را از بین می‌یرد

بیماری وحشتناک که مری را از بین می‌یرد
یک متخصص گوارش درباره سیروز مری و عاورض خطرناک ابتلا به آن توضیح داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، امیرعلی سهراب پور متخصص گوارش در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره واریس مری اظهار کرد: واریس مری در واقع نوعی التهاب وتورم است که در مری ظاهر می شود. این نوع عارضه بر اثر نارسایی کبدی ایجاد خواهد شد.

او با اشاره به اینکه مری لوله ای است که حلق را به معده وصل می کند، ادامه داد: در این حال با بسته شدن جریان خون به کبد واریس شدت می گیرد و موجب پارگی مری می شود در نتیجه خونریزی زیادی رخ می دهد.

ساعت20/هیولایی که موجب خونریزی مری می شود


بیشتربخوانید: نسخه های خانگی برای درمان عفونت دندان+ دستورالعمل


او درباره علائم واریس مری با اشاره به اینکه معمولا علامتی ندارد مگر اینکه خونریزی کند، گفت: نشانه هایی همچون استفراغ خونی، مدفوع سیاه یا خونی، اگر شوک خطرناکی به فرد وارد شود همچنین علائم دیگری همچون زردی چشم و پوست ها، حتی تجمع تعدادی از رگ ها خونی ریز روی پوست، قرمز شدن و ملتهب شدن کف دست و حتی آب آوردن شکم از علائم این نوع عارضه است.

متخصص گوارش درباره علل واریس مری اظهار کرد: علل اصلی آن بسته شدن جریان خون است که موجب پارگی و خونریزی می شود؛ افرادی که چند بار دچار خونریزی می شوند، دوباره هم به آن مبتلا می شوند و حتما باید تحت مراقبت های ویژه پزشک باشند.

ساعت20/هیولایی که موجب خونریزی مری می شود


بیشتر بخوانید: کاهش علائم پیری با روغن کنجد/ کنترل عصبانیت با یک تکنیک ساده/ ملیّنی طبیعی که به عملکرد روده ها کمک می کند


او درباره درمان این نوع عارضه بیان کرد:فرد مبتلا باید به پزشک مراجعه کند و پس از تشخیص اولین کاری که پزشک انجام می دهد جلوگیری از خونریزی است؛ افرادی که چاق هستند حتما وزنشان را کم کنند، زیرا چربی اضافی باعث بروز سیروز کبدی می شود و اگر زود اقدام نشود خونریزی تداوم داشته باشد؛ حتما باعث مرگ فرد مبتلا می شود؛ اگر کبد فرد مشکل داشته باشد می تواند پیوند کبد انجام بدهد تا جلوی این عارضه گرفته شود؛ گاهی هم پزشک با دارو های خاصی هم می تواند تا حدی این نوع بیماری را پیشگیری کند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1119702{/gallery}

افزودن نظر