واحد‌های موفق جهاد دانشگاهی ۹۵ درصد بودجه پژوهشی خود را تامین می‌کنند

واحد‌های موفق جهاد دانشگاهی ۹۵ درصد بودجه پژوهشی خود را تامین می‌کنند
رئیس جهاددانشگاهی گفت: واحد‌های موفق جهاد دانشگاهی کم‌تر از پنج درصد منابع پژوهشی خود را از جهاد دانشگاهی دریافت می‌کنند و ۹۵ درصد دیگر را به صورت مستقل به دست می‌آورند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با حضور حمید رضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، خداداد غریب پور مدیرعامل ایمیدرو، مهدی ذاکری رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی، مجید وفایی فرد مدیر مرکز مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و دیگر معاونان و مدیران دو مجموعه امروز صبح دوشنبه، ۲۵ شهریور در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار شد.
حمیدرضا طیبی در این مراسم با اشاره به استفاده از نیرو های توانمند، گفت: در جهاددانشگاهی به آدم های خوب در دانشگاه ها دسترسی داریم و می توانیم در انجام پروژه ها از آن ها استفاده کنیم، خود نیز پاسخگو باشیم و حرفه ای کار را انجام دهیم.
طیبی افزود: تا این لحظه کار یا قراردادی نبوده است که این نهاد پس از امضاء، آن را به پایان نرسانده باشد. در حال حاضر تیم خوبی در جهاددانشگاهی داریم. اگر ایمیدرو در همکاری با این نهاد جدی باشد، ما هم کاملا جدی هستیم.
رئیس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: واحد های موفق جهاد دانشگاهی کم تر از پنج درصد به صورت منابع پژوهشی کمک جهاددانشگاهی را دریافت می کنند و ۹۵ درصد به صورت خود اتکا هستند و همین خوداتکایی سبب شده است تا در انتخاب کار با دقت عمل کنند و کاری را انتخاب کنند که توان انجام آن را دارند. من به این واحد ها تاکید می کنم که باید ریسک معقول کنند و در صورت داشتن توان علمی، کار را انجام دهند.
طیبی با بیان اینکه عزم و اراده جهادگران برای حل مشکلات و توسعه و الگوسازی در جامعه جدی است، خاطرنشان کرد: هر جایی کار شاخصی صورت گرفته نتیجه حمایت مدیران ارشد با جسارت و با قدرت ریسک معقول بوده است و جهاد دانشگاهی پاسخ معقولی به اعتماد آن ها داده است.

افزودن نظر