توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112981
ایده جدید محققان؛

ساخت مارهای رباتیک امدادگر

محققان رباتیک موفق به ساخت روبات‌های امدادگر با ظاهری شبیه مار شدند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ، روبات های متحرک با ظاهری شبیه مار می توانند با استفاده از جسم بلند و نازک خود وارد فضا های باریک شده و از موانع بالا روند و در عملیات جستجو و نجات در مکان های خطرساز مفید باشند اما کنترل دقیق حرکات آن ها دشوار است، زیرا آنها ممکن است تحت تاثیر عوامل محرک زیادی قرار بگیرند.

به تازگی تیمی از دانشگاه برق و ارتباطات توکیو، روش هایی را برای کنترل روبات های مارمانند برای هدایت حرکات سه بعدی، بالا رفتن از پله ها و حمل اشیاء پیشنهاد داده اند و این روش ها را در روبات جدید شبیه مار خود به نام T۲ Snake-۳ عملی کرده اند.

این روبات در هدایت سه بعدی، با حفظ ثبات اتصالات خود، زمین را طی می کند و حرکات خود را از سر می گیرد. اپراتور با این روش می تواند به راحتی ربات را در زمین های ناهموار کنترل کرده و حرکت دهد.

همچنین این روبات برای بالا رفتن از پله ها هم به طور خودکار حرکت خود را از سر به دم در زمان مناسب تغییر می دهد و برای این کار از داده سنسور های متصل به قسمت پایین بدن خود استفاده می کند.

به علاوه برای تغییر حالت یک شی، موقعیت و جهت گیری گیرنده متصل به سر روبات کنترل می شود. با این روش حتی اگر روبات تحت سی محرک قرار بگیرد، باز هم اپراتور به راحتی می تواند آن را به کار بگیرد.

در آزمایش عملکرد، این روبات با استفاده از روش های کنترلی پیشنهادی این تیم، موفق شد وارد فضا های باریک شود، از مانعی به طول یک متر و از پله ها بالا رود و حتی شیر های چرخان را بچرخاند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112981{/gallery}

افزودن نظر