توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112956
زمانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سرانه رفاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای نصف سایر دانشگاه است

سرانه رفاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای نصف سایر دانشگاه است
معاون اداری، مالی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: علی رغم وابستگی بیشتر دانشجویان این دانشگاه به خدمات رفاهی، اما بودجه نصف سایر دانشگاه است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، دانشجویان فنی حرفه ای وابستگی بیشتری به غذا و خوابگاه دارند/ بودجه ای برای بخش آموزش باقی نمی ماندغلامرضا زمانی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه ای در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کمبود های مالی این دانشگاه و تاثیر آن بر تامین نیاز های دانشجویان اظهار کرد: کمبود بودجه موجب ایجاد فشار در بخش های مختلف دانشگاه می شود؛ بدون شک این عامل می تواند بخش هایی مثل آموزش، خدمات دانشجویی و رفاهی و غیره را تحت تأثیر قرار دهند.

او با اشاره به اینکه وابستگی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای به خدمات رفاهی و دانشجویی بیش از سایر دانشگاه هاست، گفت: اغلب دانشجویان از قشر متوسط برای تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای اقدام می کنند بنابراین وابستگی بیشتری به خوابگاه، غذاخوری و سایر امکانات رفاهی و دانشجویی دارند؛ با وجود این شرایط سرانه ای که ما برای بخش خدمات رفاهی و دانشجویی دریافت می کنیم کمتر از یک دوم سایر دانشگاه ها است.


بیشتر بخوانید: کسری بودجه ۴۵ میلیارد تومانی در دانشگاه تربیت مدرس/ اولین خوابگاه سبز راه اندازی می شود


معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: در سال ۹۸ بودجه تغذیه ای که به ما تخصیص داده خواهد شد به اندازه ۴۰ درصد هزینه ای خواهد بود که برای تأمین غذای دانشجو ها به آن نیاز داریم همچنین متوسط بودجه دریافتی برای بخش فرهنگی در دانشگاه فنی و حرفه ای حدود ۱۰ هزار تومان به ازای هر دانشجو است در حالی که سایر دانشگاه ها چیزی حدود ۱۴۰ هزار تومان برای هر دانشجو دریافت می کنند.

زمانی با اشاره به هزینه بالای آموزش عملی تصریح کرد: اگر قصد محقق شدن برنامه هایی را که پیش از این اعلام شده است در رسیدن به عدد ۳۰ درصد دانشجو مهارتی در آموزش عالی مطرح می شود باید کمک بیشتری به این دانشگاه شود؛ بنابر اعلام برنامه ششم تعداد دانشجویان مهارتی باید تا پایان این برنامه به ۳۰ درصد برسد در حالی که هم اکنون ۱۴ درصد دانشجوی مهارتی در سطح کشور داریم.

اولویت پرداخت حقوق کارکنان است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه ای تصریح کرد: اولویت پرداخت حقوق کارکنان است حتی اگر بودجه دانشگاه به نصف بودجه فعلی برسد باید حقوق کارکنان را به طور کامل پرداخت کنیم بنابراین فشار وارده به بخش آموزش و دانشجویی چندین برابر می شود؛ البته بعد از حقوق اولویت دوم تغذیه دانشجویان است بنابراین به اجبار در همه این شرایط از بودجه اختصاص یافته به بخش آموزش کم می کنیم.

او بیان کرد: هزینه های اجتناب ناپذیری وجود دارد که نمی توانیم از آن ها کم کنیم در نتیجه فشار های مالی بیشتر بر بخش های با اهمیتی مثل آموزش اعمال می شود؛ هزینه بالای دروس عملی و بودجه محدود این دانشگاه بدون شک بخش هایی مثل آموزش را بیش از چیزی که تصور می کنید، تحت تاثیر قرار می دهد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112956{/gallery}

افزودن نظر