رفتار کودکانه براداران صدرالساداتی را محکوم می‌کنیم / دادستانی ماجرا را بررسی کند

رفتار کودکانه براداران صدرالساداتی را محکوم می‌کنیم / دادستانی ماجرا را بررسی کند
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی نامه‌ای از دادستان کل کشور خواست جهت بررسی ماجرای براداران صدرالساداتی به این موضوع ورود پیدا کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی نامه ای از دادستان کل کشور خواست جهت بررسی ماجرای براداران صدرالساداتی به این موضوع ورود پیدا کند.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای حجت الاسلام منتظری
دادستان محترم کل کشور
ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای جنابعالی و همکاران محترمتان، نیک مستحضرید که بر اساس ماده ۵۰ قانون اصول تشکیلات عدلیه دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم در گستره کشوری و جامعه اسلامی وظیفه اعلام جرم و برخورد با افراد، سازمان ها و نهاد هایی که موجب اختلال در روند کلی کشور و زندگی مردم می شوند را دارد.
در این میان و گسترش فضای مجازی در سال های گذشته، افرادی ظهور کرده اند که با استفاده از این فضا موجب رواج جریاناتی به ظاهر مثبت در جامعه می شوند که اغلب تحت پرچم عدالتخواهی با همراهی مشکلات معیشتی مردم هستند و افرادی را دور خود برای اهدافی نامعلوم گرد آورده و گروهی جدید ذیل عنوان سلبریتی در جامعه بوجود آورده اند.
همانطور که جنابعالی نیز مطلع هستید، در روز های گذشته شاهد یک اتفاق خاص در جامعه بودیم: ناپدید شدن برادران صدر الساداتی. در این میان بعد از خبررسانی و بعضاَ خبرسازی و تهمت های بسیار به نهاد های قضایی و امنیتی سرانجام در روز های گذشته با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، اطلاعاتی هرچند محدود و در ادامه تلاش ها برای ایجاد ابهام در ذهن مردم جهت حفظ جریان رسانه ای ارائه دادند.
در روز های گذشته جریان خبری حامی این برادران سعی داشت تا این ناپدیدی را به فعالیت نهاد های امنیتی و قضایی ربط داده و چهره ای جدید از برادران صدر الساداتی به ویژه سید محمد مهدی صدر الساداتی که در فضای مجازی نیز فعال است در میان مردم و طرفداران بسازد، اما با حضور به موقع و بیانیه های دبیرخانه خبرگان رهبری، دادگاه ویژه روحانیت و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی تقریباَ ابعاد این ماجرا که یک اختفای اختیاری بود مشخص گردید.
نکته قابل توجه حضور روح الله صدرالساداتی نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری و همراهی ایشان با این جریان است. سوال اصلی اینجاست که برای چه سید محمد مهدی صدر الساداتی که معروف ترین فرد و شاید اصلی ترین آن ها در این ماجراست و خود را یک عدالتخواه می داند این سناریو را طراحی و اجرا نموده است؟ افرادی که روزی خود را داعیه دار عدالتخواهی و مبارزه با اشرافیت معرفی می کردند اینچنین با احساسات مردم بازی کرده و زمینه تهمت های بسیار را برای نهاد های کشور فراهم می کنند. شاید برخورد های انقلابی این روز های قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی و اخلال گران و بی رونق شدن دکانشان بی ربط به این رفتار ها نباشد.
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی و نماینده گروهی از فرهیختگان کشور ضمن محکومیت این رفتار های کودکانه از جنابعالی به عنوان مدعی العموم در کشور تقاضا دارد که ضمن بررسی ابعاد کامل ماجرای برادران صدرالساداتی به جهت تشویش اذهان عمومی که خود جرمی به مراتب کمتر از برخورد با مفسدان اقتصادی نیست، برخورد کرده و همچنین بوق چی های رسانه ای آن ها که کامل کننده این پازل در ابتدای اختفا و در ادامه آن بودند را نیز بر اساس مجازات اسلامی به انجام رساند تا بیش از این جایگاه عدالتخواهی و عدالتخواهان کشور با اقدامات این افراد تضعیف نگردد.
در پایان لازم به ذکر است شفافیت در اقدامات پیش رو قطعاَ فضا را بر شایعه سازان و فرصت طلبان داخلی و خارجی بسته و مردم را نیز با چهره واقعی بعضی افراد که خود را در لباس دلسوزان نشان می دهند، آشنا خواهد نمود.
عنوان هم: درخواست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از دادستان کل کشور جهت بررسی ماجرای برادران صدر الساداتی
واکنش توئیتری بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به توییت فلاحت پیشه/ چه بلایی به سرتان آمده که از این پیام می هراسید؟
صفحه توییتر بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) نسبت به توییت حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خاجی در مورد سخنان علیرضا پناهیان در هیئت میثاق با شهدای بسیج این دانشگاه واکنش نشان داد.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ پس از سخنان علیرضا پناهیان در هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در مورد شفافیت آرای نمایندگان، این سخنان با واکنش های گوناگون برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از جمله حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همراه شد.
این استاد دانشگاه ابتدا در توییتی ضمن اشاره به این که ‏شخصاً با توجه به مصاحبه های هر روزه اش هیچ گاه رای پنهانی نداشته است، افزود: اما باید به حال و روز مجلس ایران گریست که برخی منبرنشین های پاکتی اینگونه بی ادبانه به آن توهین کنند. کاش خودشان جهت روشنگری ملت شفاف بگویند برای پراکندن این عربده های غیر اخلاقی، پاکت های چند میلیونی دریافت میکنند؟ .
اما رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همین توییت اکتفا نکرد و ساعاتی بعد در توییتی دیگر پس از اشاره به واکنش های مجازی در مورد این مسئله، نوشت: ‏برخی از ترور شخصیت گذر کرده و برای ترور فیزیکی آماده اند. اوباشیگری فرهنگی با تحریک عربده های منبری به تهدید جدی امنیت ملی تبدیل می شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) نیز ساعاتی بعد نسبت به موضع گیری این نماینده مجلس در مورد سخنران هیئت میثاق با شهدا و سخنانش در مورد شفافیت، در صفحه توییتر خود اینگونه واکنش نشان داد: ‏نماینده محترم! مطالبه گری و ‎امر به معروف مسئولین در هیئات حسینی، عربده های منبری و تهدیدی علیه امنیت ملی نیست؛ آنچه که چهل سال امنیت این کشور را مصون داشته، همین منبر هایی است که ‎پیام حسین در کربلا را به گوش مردم می رسانند. چه بلایی به سرتان آمده که از این پیام می هراسید؟!
گفتنی است؛ در ابتدای شهریور ماه، قید دو و یک فوریت طرح شفافیت عملکرد نمایندگان، در صحن مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شد که رای نیاورد و قید فوریت آن از دستور کار خارج شد.

افزودن نظر