توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112171
مدیر عامل سازمان انتقال خون در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

دنیا به سمت اهدا و پذیره نویسی داوطلبانه سلول‌های بنیادی می‌رود

دنیا به سمت اهدا و پذیره نویسی داوطلبانه سلول‌های بنیادی می‌رود
پور فتح اله گفت: اکنون در کشور‌های پیشرفته فعالیت بانک عمومی خون بند ناف متوقف شده است و امروزه پذیره نویسی سلول‌های بنیادی انجام می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، عاشورا تاسوعا جلیل نژاد 6 دنیا به سمت اهدا و پذیره نویسی داوطلبانه سلول های بنیادی می رودپور فتح الله مدیر عامل سازمان انتقال خون در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بانک خون بند ناف در بسیاری از کشور ها مانند هلند و آمریکا به دلیل کاربرد کم آن متوقف و محدود شده است.

پور فتح الله ادامه داد: در حال حاضر در کشور های پیشرفته فعالیت بانک عمومی خون بند ناف متوقف شده است و امروزه پذیره نویسی در زمینه سلول های بنیادی انجام می شود که این روش کاملا برای درمان بیماری ها موثر است و داوطلبان اهدا کننده سلول های بنیادی با این کار خود گام موثری در زمینه درمان بیکاری ها و رفع نیاز مراجعه کنندگان برمی‎دارند.


بیشتر بخوانید: شرایط اهدای سلول های بنیادی خونساز برای اهداکنندگان


دنیا به سمت اهدای داوطلبانه سلول های بنیادی می رود

او تاکید کرد: دنیا به سمت اهدا و پذیره نویسی داوطلبانه سلول های بنیادی می رود و بانک خون بند ناف عمدتا برای گروه های خاصی به کار می رود.

مدیر عامل سازمان انتقال خون بیان کرد: از اهدا کنندگان سلول های بنیادی آزمایش های سازگاری گرفته می شود و در صورت نبود مشکل سلول های بنیادی از آن ها برای تولید دارو و درمان بیماری های مختلف انجام می شود.

پور فتح الله گفت: داوطلبان سلول های بنیادی می توانند پس از انجام آزمایش های مربوطه سلول های بنیادی خود را برای پیوند به بیماران و درمان عارضه آن ها اقدام کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112171{/gallery}

افزودن نظر