توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112159

چرا آمار اهدای خون در زنان ایرانی پایین است؟

چرا آمار اهدای خون در زنان ایرانی پایین است؟
مدیر عامل سازمان انتقال خون درباره آمار پایین اهدای خون زنان ایرانی و باورهای غلط در این باره توضیح داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، عاشورا تاسوعا جلیل نژادعلی اکبر پور فتح الله مدیر عامل سازمان انتقال خون در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به میزان کم مراجعه بانوان برای اهدای خون اظهار کرد: متاسفانه میزان اهدای خون بانوان در کشور بسیار پایین است، اما در کشور های اروپایی نیمی از مراجعه کنندگان به مراکز انتقال خون را بانوان تشکیل می دهند.

او تاکید داد: در کشور ما به دلیل مشکلات زیر ساختی که بخشی از آن مربوط به سازمان انتقال خون و قسمتی دیگر به دلیل فرهنگ سازی و تبلیغات است میزان اهدای خون بانوان کمتر از ۵ درصد است و به طور معمول ۹۵ درصد از اهدای خون را مردان تشکیل می دهند.

مدیر عامل سازمان انتقال خون گفت: تصور نادرستی ایجاد شده است که زنان کم خون هستند و به همین دلیل نمی توانند خون خود را اهدا کنند که این باور کاملا نادرستی است و امیدوارم با انجام کار های تبلیغاتی و فرهنگ سازی میزان مراجعه زنان در آینده بیشتر شود.


بیشتر بخوانید: فواید بی نظیر اهدای خون برای سلامتی


امکان اهدای پلاسما در ۱۵ استان کشور

پور فتح اله درباره اهدای پلاسما اظهار کرد: اکنون در ۱۵ استان کشور امکان اهدای پلاکت مستقیم و مجزای از خون وجود دارد و پلاکت اهدایی در اختیار بیماران و نیازمندان قرار می گیرد.

او ادامه داد: پلاسمای دریافتی برای تولید دارو های مشتق از پلاسما مورد استفاده قرار می گیرد و باید توجه داشت که این فرآورده خون نقش مهمی در روند درمان بیماران مبتلا به بیماری های خونریزی دهنده دارد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112159{/gallery}

افزودن نظر