توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112097
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

به روزرسانی برنامه درسی در دانشگاه‌فنی‌وحرفه‌ای/ درآمد ۱/۵ میلیارد تومانی از آموزش‌های آزاد

به روزرسانی برنامه درسی در دانشگاه‌فنی‌وحرفه‌ای/ درآمد ۱/۵ میلیارد تومانی از آموزش‌های آزاد
معاون آموزشی دانشگاه فنی وحرفه‌ای گفت: در حوزه آموزش‌های آزاد طی یک سال گذشته ۱/۵ میلیارد تومان درآمد داشتیم و باید این رویکرد را تداوم ببخشیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، فنی و حرفه ایغلامرضا کیانی معاون آموزشی دانشگاه فنی وحرفه ای در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تربیت تکنسین های این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاهی مهارتی هستیم که تمرکز اصلی بر تربیت تکنسین هاست که اکثریت از هنرستان ها هستند.

او ادامه داد: امسال در مجموع ۱۸۰ هزار نفر ظرفیت اعلام کردیم که از این رقم بالغ بر ۷۰ هزار نفر در دوره کارشناسی ناپیوسته و ۱۱۶ هزار نفر در دوره کاردانی هستند.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به، به روز رسانی عملکرد

آموزشی دانشجویان و استادان گفت: علی رغم کمبود نیروی انسانی دانشگاه ۲۰ هزار مدرس برای آموزش به خدمت گرفته می شوند و بنای کار بر این است که همه مدرسان در این دانشگاه با سنجش صلاحیت به خدمت گرفته شوند که شاخص هایی در این زمینه به تصویب شورای آموزش دانشگاه و هیئت رئیسه رسیده است.

کیانی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین کار ها در نظام آموزشی انتخاب استاد است، بیان کرد: بالغ بر هزار عضو هیئت علمی داریم که به طور میانگین برای هر استاد ۵۱ ساعت کلاس آموزشی برگزار شده است و از این رقم در طول تابستان به طور متوسط در هر استان هر استاد ۲۴ ساعت در صنعت آموزش دیده است.


بیشتر بخوانید: تدوین رشته انرژی های تجدید پذیر در سطح کاردانی و کارشناسی


روند جذب استادان جدید در انشگاه فنی و حرفه ای

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای از نهایی شدن فرآیند جذب استاد پرونده های فراخوان از سال ۹۲ تا سال گذشته خبر داد و گفت: ۱۳۵ پرونده نهایی شده است که ۲۶ نفر از آنها در مرحله صدور حکم هستند، ۲۷ نفر دیگر هم در سال قبل به صورت پیمانی قرار دادی یک ساله داشتند و امسال استخدام قطعی خواهند شد و سایر افراد هم تا پایان نیم سال جدید مشغول به کار خواهند شد.

او ادامه داد: یکی دیگر از مولفه های اصلی دیگر علاوه بر استاد و دانشجو برنامه درسی است و برنامه های درسی بر اساس مجوزی که از وزارت علوم گرفته ایم به روز رسانی شده اند و در همین هفته اخیر ابلاغ کردیم که این برنامه جدید مبنای آموزش در سال تحصیلی پیش رو است.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای بیان کرد: خوشبختانه در حوزه آموزش های آزاد طی یک سال گذشته ۱/۵ میلیارد تومان درآمد داشتیم و به عنوان یک دانشگاهی که اقتصاد آموزشی در آن معنا داشته باشد، باید رشته هایی اشتغال زا را در برنامه درسی بگنجانیم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112097{/gallery}

افزودن نظر