توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112032

خوردن غذا در ظروف یکبار مصرف بیماری‌زاست؟

خوردن غذا در ظروف یکبار مصرف بیماری‌زاست؟
یک متخصص تغذیه با اشاره به عوارض مصرف ظروف یکبار مصرف تاثیر آن بر سلامت بدن را توضیح داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، خدیجه رحمانی متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ضرر هایی ظروف پلاستیکی و تاثیر در آن در مواد خوراکی اظهار کرد: افراد به خصوص در ایام عزاداری برای نوشیدن چای و مواد غذایی از ظروف پلاستیکی استفاده می کنند و همچنان سالیان زیادی است که این روش را ادامه می دهند و از ضرر های آن آگاه نیستند چراکه ظروف یکبار مصرف به راحتی می توانند انتقال دهنده میکروب باشند.

ساعت 20 عاشورا///خوردن غذا در ظروف پلاستیکی درست است یا خیر؟


بیشتر یادبگیرید: آموزش پخت حلوای سه رنگاو افزود: البته می توان برای مواد غذایی خشک از ظروف کاغذی استفاده کرد اما برای مواد غذایی مرطوب امکان انتقال باکتری ها به داخل مواد غذایی و سپس بدن وجود دارد.

متخصص تغذیه متذکر شد: نکته مهم این است که در انتخاب رنگ این ظروف هم باید دقت کنید، نگهداری از این ظروف هم بسیار شرایط خاصی را می طلبد؛ اگر گفته می شود جنس و رنگ مهم است، زیرا ظرف ها به گونه ای هستند که توانایی نگهداری رنگ را ندارند و هنگام تماس با چای یا غذای داغ، رنگ حل شده و یک لایه از آن وارد بدن می شود.

او افزود: معمولا ظروف سفید رنگ برای نگهداری مواد غذایی گرم و مرطوب استفاده می شوند درحالی که برای نگهداری غذا های داغ مانند آش و شله زرد مناسب نیستند.

متخصص تغذیه بیان کرد: ظروف یکبار مصرف با رنگ شفاف، روشن و شیشه ای باید برای مواد غذایی سرد استفاده شوند، در هیچ شرایطی نباید برای توزیع مواد غذایی داغ از آن ها استفاده کرد و تنها برای مایعات و مواد غذایی خنک از جمله شربت، شیرسرد، آب میوه و آب این ظروف استفاده شود.


بیشتربخوانید: اینگونه غذاخوردن شما را به مرگ نزدیک می کند!


او تاکید کرد: در کل بهتر است کمتر از ظروف یکبار مصرف استفاده شود و اصلا با خود ظرف یکبار مصرف مواد غذایی را گرم نکنید حتما برای خوردن از ظروف غیر پلاستیکی استفاده کنید. تا مانع بروز برخی بیماری های خاص شوید.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112032{/gallery}

افزودن نظر