دانشگاه امیرکبیر تا سال ۱۴۰۴ به جمع برترین‌های جهان می‌پیوندد

دانشگاه امیرکبیر تا سال ۱۴۰۴ به جمع برترین‌های جهان می‌پیوندد
رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: هدف این دانشگاه حضور در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان تا سال ۱۴۰۴ و تبدیل به دانشگاه نسل سوم است.

معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، درباره اهداف این دانشگاه گفت: دانشگاه امیرکبیر برنامه راهبردی برای رسیدن به اهدافش دارد. نمی توانیم ادعا کنیم که به تمام اهداف خود دست یافته ایم. در برخی از حوزه ها با تلاش مضاعف از برنامه راهبردی خود نیز پیشروی کرده ایم، اما در برخی از مسائل هنوز به ایده آل خود نرسیده ایم. در مجموع عملکرد خوبی داشته ایم.
رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه یکی از مشکلات دانشگاه کمبود بودجه است، تصریح کرد: مشکلات موجود سبب شد تا نتوانیم آن طور که باید به جذب استاد بپردازیم . در این زمینه با کمبود ۶۰ نفره استاد مواجه هستیم؛ که به دلیل کسری بودجه نمی توانیم اقدام به جذب کنیم.
وی با بیان اینکه در بخش نوآوری و فناوری از برنامه راهبردی خود نیز جلو تر حرکت کرده ایم، بیان کرد: خوشبختانه در چند سال گذشته در همه رتبه بندی های معتبر دنیا حضور داشته ایم. همچنین موفق به کسب رتبه نخست در بین دانشگاه های صنعتی داخل نیز شده ایم. با این حال تلاش می کنیم تا بهتر ازگذشته عمل کنیم، به طوری که بتوانیم به هدف دانشگاه که حضور در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان تا سال ۱۴۰۴ است برسیم و جزء دانشگاه های نسل سوم شویم.

افزودن نظر