توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1111943
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

پیشنهاد تغییر مطالب برخی کتاب‌ها/ محتوای دخترانه کتاب‌های درسی بررسی می‌شود

پیشنهاد تغییر مطالب برخی کتاب‌ها/ محتوای دخترانه کتاب‌های درسی بررسی می‌شود
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: پژوهشی برای بررسی محتوای کتاب‌های درسی از بعد جنسیت در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

فرهاد کریمی، رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پژوهشی با موضوع بررسی محتوای مردانه در کتاب های درسی اظهار کرد: این موضوع قبلا هم مورد توجه قرار گرفته بود و پژوهش هایی در این باره انجام شده بود، اما اخیرا هم به سفارش دفتر امور زنان موضوع را مجدد بررسی می کنیم.
او ادامه داد: پژوهشی با موضوع تحلیل محتوای کتاب های درسی از بعد زنانه یا مردانه بودن این محتوا در دستور کار قرار گرفته است البته ارزشیابی هایی که از سال ۹۰ تا کنون درباره محتوای آموزشی کتاب های درسی انجام شده ، تا حدی به موضوع جنسیت در کتاب های درسی هم پرداخته است.
کریمی با اشاره به اینکه پروپوزال این پژوهش نوشته شده است، تصریح کرد: اکنون در مرحله تصویب پروپوزال هستیم تا بعد از آن پژوهش جدی و دقیق تری بر موضوع محتوای کتاب های درسی با محوریت توجه به جنسیت انجام دهیم.

پژوهشی یکساله برای تحلیل محتوای کتاب های درسی

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش درباره مدت زمان انجام این پژوهش بیان کرد: پیش بینی می کنیم بعد از تصویب پروپوزال حدود یک سال زمان برای پژوهش نیاز داشته باشیم چرا که باید مجموعه کتاب های درسی را از حیث تصاویر گفتمان مربوط به برنامه درسی و محتوا بررسی کنیم.
او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بعد از بررسی اگر سهم دختران در محتوای آموزشی کم برآورد شود با توجه به اینکه تصمیمی برای تغییر کتاب های درسی وجود ندارد چه تصمیمی اتخاذ می کنید، گفت: تغییرات کتاب های درسی باید در بستری منطقی انجام شود و بر اساس نتایج پژوهش پیشنهاداتی برای تغییر در برخی کتاب های درسی ارائه می دهیم.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1111943{/gallery}

افزودن نظر