توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1111861
کوهپایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

«فشارخون» یکی از بیماری‌های مهم غیرواگیر

«فشارخون» یکی از بیماری‌های مهم غیرواگیر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در تلاشیم بیماری «فشارخون» را کنترل کنیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،  فشارخون  یکی از بیماری های مهم غیرواگیرجلیل کوهپایه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری و بهداشت اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران تمام تلاش خود را انجام می دهد تا به سراغ عوامل خطر برای فاکتور های بیماری های غیر واگیر برود و با شناسایی آن ها از شیوع و بروز بیماری های مختلف پیشگیری شود.

او ادامه داد: امروزه بیماری فشار خون یکی از بیماری های مهم غیرواگیر محسوب می شود و دانشگاه علوم پزشکی ایران که جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر را تحت پوشش خود دارد تمام برنامه ریزی ها را انجام می دهد تا مسئله فشار خون کنترل شود.

کوهپایه افزود: یکی از موضوعات مهم مسئله بهداشت دهان و دندان است و دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمینه کاهش شاخص DMF برنامه ریزی گسترده ای را انجام داده است و برای افزایش فعالیت فیزیکی جمعیت تحت پوشش بسته های آموزشی مختلفی را تدوین و در مراکز جامع سلامت پایگاه بهداشت توزیع کرده است.


بیشتر بخوانید: کاهش شاخص پوسیدگی دندان دانش آموزان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران قصد دارد عوامل خطر را با کمک و تعامل سازمان های مرتبط مدیریت کند؛ ما نگاه ویژه ای به بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از بیماری های حوزه دهان داریم.

او گفت: برای ارتقای سلامت دهان و دندان کودکان و دانش آموزان تحت پوشش دانشگاه، برنامه ریزی گسترده ای انجام شده است تا از بروز بیماری های مختلف در آینده پیشگیری شود.

کوهپایه افزود: یکی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی ایران کنترل چاقی و افزایش فعالیت فیزیکی دانش آموزان است که با تغذیه سالم و سبک زندگی سالم می توان به این مهم دست پیدا کرد.

انتهای پیام/

افزایش فعالیت های فیزیکی با هدف کنترل وزن مردم

تماشاخانه تصویر

{gallery}1111861{/gallery}

افزودن نظر