توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1111827

شایع‌ترین نقص‌ مادرزادی چیست؟

شایع‌ترین نقص‌ مادرزادی چیست؟
یک متخصص قلب گفت: یکی از شایع‌ترین نقص‌های مادرزادی، نقص‌ مادرزادی قلب است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، هاشم سزاوار، متخصص قلب و عروق در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نارسایی قلبی در کودکان اظهار کرد: یکی از شایع ترین نقص های مادرزادی، عارضه قلبی است. گاهی اوقات این نوع عارضه در کودکان بدون علائم ظاهر می شود که معمولا خانواده ها متوجه آن نخواهند شد. با کوچکترین نشانه در نوازد باید فورا به پزشک مراجعه کرد.

ساعت15 عاشورا/////یکی از مهم ترین اختلالی که در نوزاد ایجاد می شود


بیشتر بخوانید: علائم حمله قلبی در خانم ها که از آنها بی خبرید+ راهکارهای پیشگیری و درمان


او در ادامه درباره بروز نشانه های این عارضه افزود: یکی از شایع ترین علائمی که همراه عارضه قلبی ظاهر می شوند؛ شدت تنفس و ضربان غیرطبیعی قلب است، به خصوص در هنگام شیر خوردن ، نوزاد دچار این مشکلات خواهد شد. ضربان تند قلب ، نفس کشیدن غیرطبیعی از دسته نشانه های بارز این نوع عارضه است.

این متخصص قلب درباره علل اصلی این نوع نارسایی بیان کرد: اصلی ترین عامل ایجاد این نوع عارضه تشکیل نشدن کامل قلب در زمان بارداری است. البته عوامل دیگری مانند دیابت که اگر مادر به آن مبتلا باشد، وراثت و یا اختلالات ژنتیکی هم دخیل هستند.

او در ادامه درباره راه تشخیص نارسایی قلبی جنین تصریح کرد: بهترین راه برای تشخیص انجام اکوکاردیوگرافی جنین است. این نارسایی سبب تجمع مایع در نقاط مختلف بدن جنین می شود که با این آزمایش قابل مشاهده است.


بیشتر بخوانید: اولین نشانه های سکته قلبی/ توصیه های کلیدی که جانتان را نجات می دهد


این متخصص قلب و عروق درباره درمان نارسایی قلبی در نوزادان گفت: پس از تحت نظر گرفتن نوزادان در بخش مراقبت های ویژه، ابتدا دارو درمانی را آغاز کرده و در برخی موارد عمل جراحی انجام می شود. اگر نقص قلب کودک با روش های ابتدایی درمان نشود، ممکن است جراحی قلب باز صورت بگیرد. گاهی یک جراحی می تواند نقص را به طور کامل اصلاح کند.

او در پایان افزود: در مواردی که اصلاح کامل امکان پذیر نیست، کودک ممکن است در طول سال ها یا ماه های بعد به جراحی های بیشتری برای حل مشکل نیاز داشته باشد. جراحی قلب باز برای بستن سوراخ های قلب، اصلاح یا جایگزینی دریچه های قلب، اصلاح نقص های پیچیده مثل مشکلات مربوط به محل قرار گرفتن عروق خونی در نزدیکی قلب یا چگونگی شکل گیری آنها انجام می شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1111827{/gallery}

افزودن نظر