توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1111767
رئیس کنگره دانش اعتیاد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

چهار درصد دانشجویان معتادند/ گرایش جوانان به «کراک» و «شیشه»

چهار درصد دانشجویان معتادند/ گرایش جوانان به «کراک» و «شیشه»
جغتایی گفت: طبق آمار نوجوانان بیشتر به سمت استفاده از مواد محرک مثل کراک و شیشه روی آورده‌اند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، محمد تقی جغتایی، رئیس کنگره دانش اعتیاد در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در همه دنیا اعتیاد در کودکان، نوجوانان و جوانان افزایش یافته است.

او ادامه داد: ماده مخدری مانند تریاک در بزرگسالان و افراد بالای ۴۰ سال مورد استفاده قرار می گیرد و کودکان و نوجوانان بیشتر به سمت استفاده از مواد محرک مانند آمفتامین ها و مت آمفتامین ها مثل کراک و شیشه روی آورده اند.

رئیس کنگره دانش اعتیاد با اشاره به آمار اعتیاد بین دانش آموزان و دانشجویان افزود: دو و نیم درصد دانش آموزان و چهار درصد دانشجویان از اعتیاد رنج می برند.


بیشتر بخوانید: کمپ های ترک اعتیاد باید معتادان ایدزی و هپاتیتی را پذیرش کنند


جغتایی بیان کرد: محققان و دانشمندان حوزه اعتیاد، امسال تمرکز خود را بر راهکار های پیشگیری از مصرف مواد مخدر قرار داده اند که به کمک آموزش و پرورش بتوانند راهکار های پیشگیری از مصرف مواد مخدر در کودکان و نوجوانان را اجرایی کنند.

رئیس کنگره دانش اعتیاد گفت: نتایج مطالعات محققان و دانشمندان حوزه اعتیاد در اختیار وزارت آموزش و پرورش، بهداشت و علوم قرار می گیرد تا از بهترین راهکارها برای پیشگیری از اعتیاد در کودکان، نوجوانان و جوانان استفاده کنیم.

انتهای پیام/

راهکار های پیشگیری از مصرف مواد مخدر به کمک آموزش و پرورش

تماشاخانه تصویر

{gallery}1111767{/gallery}

افزودن نظر