توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1111594
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

اتکا به جوانان برای عبور از تحریم‌ها/ بدون دانش هیچ ثروتی ایجاد نخواهد شد

اتکا به جوانان برای عبور از تحریم‌ها/ بدون دانش هیچ ثروتی ایجاد نخواهد شد
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان بر ضرورت گام‌های مبتنی بر دانش جوانان برای عبور از تحریم‌ها و مشکلات معیشتی تاکید کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، امروز بشر بیشترین ثروت آفرینی را از علم خود دارد/ حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی افزایش یافته استمجتبی شهیدی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در گفت وگو با خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نقش شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری در توسعه اقتصادی کشور اظهار کرد: شاید بتوانیم ادعا کنیم که بشر هیچ گاه نتوانسته است به اندازه امروز از دانش خود ثروت آفرینی کند؛ این فقط مخصوص کشور ما نیست بلکه در مورد کل دنیا صحبت می کنیم؛ اگر شما چند دهه پیش می خواستید ثروت آفرینی کنید باید کارخانه راه اندازی می کردید، خط تولید عریض و طویل می داشتید تا اینکه به ثروت منجر شود ولی اکنون در یک گوشه با یک دستگاه کامپیوتر می توانید کاری انجام دهید که ثروت سرشاری ایجاد کنید که پایه و مبنای آن دانش است.

او افزود: خوشبختانه شرکت های دانش بنیان داخلی طی سال های اخیر به خوبی رشد کرده اند و اکنون بیش از چهار هزار شرکت دانش بنیان در کشور داریم، این نشان از دغدغه ذهنی دولتمردان ما در این زمینه و پس از سال های ۸۹ و ۹۰ است. امروز نهاد های مختلفی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ، وزارت علوم و غیره در حمایت از شرکت های دانش بنیان وجود دارند که خدمات خوبی در اختیار این شرکت ها قرار می دهند.

شهیدی گفت: کشور ما برای پیشرفت اقتصادی، راهی جز فعالیت در حوزه دانش و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی ندارد؛ اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب آن را مطرح کردند دقیقا بر پایه دانش است و بدون دانش هیچ ثروتی ایجاد نخواهد شد؛ بدون شک مقاومت در اقتصاد بر اساس دانش خواهد بود؛ تنها راه ما برای رسیدن به این امر راهی جز همراهی با جوانان نیست؛ آن ها باید بیاموزند بر اساس دانش پیشرفت کنند تا از این تحریم ها و دشواری های معیشتی عبور کنیم.


بیشتر بخوانید: جدیدترین محصولات نانو در آستانه ورود به بازار صادرات


مشکل شرکت های دانش بنیان فقط پول نیست

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی و علوم پایه زنجان گفت: شرکت های دانش بنیان در حال حاضر به شکوفایی و رشد خوبی دست پیدا کرده اند؛ در بسیار از موارد مشکل اصلی این شرکت ها پول و مسائل مالی نیست بلکه گاهی مشکلات دیگری دارند. نباید صرفا روی حمایت مالی تمرکز کنیم اما با اخیرا اقبال بیشتری از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی به پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان نشان داده است و از واحدهای مستقر در پارک ها هم حمایت می شود.

شهیدی یادآوری کرد: در گذشته پارک های علم و فناوری به صورت مستقل عمل می کردند اما اکنون تعامل مناسبی بین صندوق نوآوری و شکوفایی با این پارک ها ایجاد شده است؛ این صندوق از طریق صندوق های پژوهش و فناوری استانی از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور حمایت و کمک های خوبی به آن ها ارائه می کند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1111594{/gallery}

افزودن نظر