توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1111548

بهترین جایگزین‌های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چیست؟

بهترین جایگزین‌های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چیست؟
یک کارشناس بهداشت گفت: ظروف پلاستیکی آسیب‌های زیادی به سلامتی افراد و محیط‌‌ زیست وارد می‌کنند، بنابراین باید این ظروف با ظروف مناسب جایگزین شوند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، بهترین جایگزین های ظروف یکبار مصرف پلاستیکیفاطمه شکری داریان کارشناس بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ضرر های توزیع مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی اظهار کرد: بر اثر تماس مواد غذایی داغ با ظروف پلاستیکی، موادی سمی از این ظروف آزاد می شوند، بنابراین وقتی این مواد غذایی را مصرف می کنیم، مواد سمی وارد بدنمان می شوند و به ما آسیب می رسانند.

ظروف پلاستیکی چند سال در طبیعت باقی می مانند؟

او بیان کرد: اثر مخرب دیگر ظروف پلاستیکی، رهاسازی این ظروف در محیط زیست است، تخمین زده می شود که این ظروف بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ سال در طبیعت باقی می مانند بنابراین آب، خاک و هوا آلوده می شوند.

این کارشناس بهداشت افزود: کشور های آمریکایی و اروپایی تصمیم گرفته اند تا سال ۲۰۲۱ مصرف ظروف پلاستیکی را ممنوع کنند.


بیشتر بخوانید: مدت زمان نگهداری غذا های نذری در یخچال


شکری داریان تاکید کرد: ظروف گیاهی و کاغذی نسبت به ظروف پلاستیکی ایمن تر هستند بنابراین باید این ظروف جایگزین ظروف پلاستیکی شوند.

او تصریح کرد: غذا های نذری را باید در نخستین فرصت از ظروف پلاستیکی به داخل ظروف مناسب منتقل کنیم، این غذا ها را حداکثر تا سه روز پس از توزیع می توان در یخچال نگه داشت، ولی بهتر است که غذا های نذری در همان روز میل شوند.

بهترین جایگزین های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی


بیشتر بخوانید: نکاتی که برای تهیه و توزیع غذا های نذری نباید فراموش کنید


شکری داریان یادآوری کرد: افراد باید پس از مصرف مواد غذایی، زباله های خود را درون سطل زباله بیندازند، در غیر این صورت ممکن است این زباله ها به آب های روان و تصفیه خانه ها راه پیدا و آب و خاک را آلوده کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1111548{/gallery}

افزودن نظر