کتاب برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه منتشر شد

کتاب برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه منتشر شد
کتاب «برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه» توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، کتاب برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه تالیف دکتر جواد حاتمی (دانشیار دانشگاه تربیت مدرس)، دکتر محمد آرمند (دانشیار پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی سمت ) و دکتر زهرا رحیمی با مشارکت سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) و پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی در 6 فصل و 188 صفحه به چاپ رسید.

در قسمت پیشگفتار این کتاب آمده است: برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه یکی از دورس تخصصی دوره کارشناسی رشته علوم تربیتی است که در برنامه مصوب جدید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به صورت نظری ارائه می شود. با توجه به اهمیت و حساسیت دوره متوسطه و به دلیل قرار گرفتن دانش آموزان این مقطع تحصیلی در دوره سنی بلوغ و به تعبیر روان ‍شناسان، دوره بحران رشدی، معرفی دقیق و علمی ویژگی های مخاطبان این دوره و برنامه های درسی مختص آن ها بسیار ضروری است. از این رو در اثر حاضر سعی شده است که علاوه بر تبیین ویژگی های برنامه درسی دوره متوسطه، به معرفی ابعاد شناختی و شخصیتی مخاطبان این مقطع تحصیلی پرداخته شود.

گفتنی است، شورای تخصصی تحول و ارقاء علوم انسنی شورای عالی انقلاب فرهنگی تالیف کتب علوم انسانی دانشگاه ‍ ها در رشته های مختلف را به عنوان یکی از راهبردهای فعالیت خود معین کرده و تا کنون چندین عنوان از این کتب درسی را برای رشته های درسی مختلف منتشر کرده است.

افزودن نظر