توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1093463
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

بهانه تراشی برای تأمین بودجه مالی دانشگاه‌های غیرانتفاعی/ با دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد به مساوات برخورد نمی‌شود

بهانه تراشی برای تأمین بودجه مالی دانشگاه‌های غیرانتفاعی/ با دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد به مساوات برخورد نمی‌شود
رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: در تأمین کمک‌های مالی با دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های غیرانتفاعی به مساوات برخورد نمی‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

بهانه گیری برای تامین بودجه مالی دانشگاه های غیرانتفاعی/ ۸۵ درصد از دانشجویان بدون آزمون جذب دانشگاه ها می شوندعلی آهون منش، رئیس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ادغام موسسات غیرانتفاعی اظهار کرد: با توجه به کاهش تقاضا برای ورود به دانشگاه های غیرانتفاعی، یکی از بهترین راهکار ها که خود موسسات هم نسبت به آن علاقه نشان می دهند، ادغام است.
آهون منش ادامه داد: هنوز هیچ یک از این دانشگاه ها نسبت به ادغام، اقدام نکردند؛ تنها ۴ موسسه در خراسان رضوی برای اعلام آمادگی کرده اند، اما مشروط بر آنکه بعد از ادغام به دانشگاه تبدیل شوند. چند موسسه در اصفهان هم شرایط مشابه دارند و منتظر نتیجه اقدامات موسسات خراسان هستند.
رئیس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی درباره علت کاهش استقبال از دانشگاه غیرانتفاعی و افزایش گرایش به دانشگاه آزاد بیان کرد: دانشگاه غیرانتفاعی نسبت به دانشگاه آزاد، کمی ناشناخته مانده است؛ در حالیکه موسسین دانشگاه آزاد از افراد برجسته کشور هستند و ۳۰ سال فعالیت این دانشگاه موجب شده است که اعتماد بیشتری نسبت به آن وجود داشته باشد.

او با اشاره به حمایت نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و غیره از دانشگاه آزاد گفت: اعضای هیئت موسسه دانشگاه های غیرانتفاعی، اعتباری برابر با موسسین دانشگاه آزاد ندارند و هیچ کدام در آن سطح شناخته شده نیستند؛ همین امر موجب تشدید نبود شناخت کافی از دانشگاه غیرانتفاعی می شود.
به گفته آهون منش، عدم شناخت کافی از دانشگاه های غیر انتفاعی ضریب اعتماد خانواده ها را از این دانشگاه کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: سهمیه بسیج چه تاثیری در انتخاب رشته کنکوری ها دارد؟

آهون منش درباره اقدامات انجام شده برای بر طرف کردن نقاط ضعف و کاستی های موسسات غیرانتفاعی تصریح کرد: برطرف کردن نقاط ضعف موسسات غیرانتفاعی و تجهیز شدن آنها به امکاناتی مثل کارگاه، ساختمان و غیره نیازمند حمایت مالی است؛ نمایندگان محترم مجلس به راحتی امکانات و کمک های لازم را در اختیار دانشگاه آزاد قرار می دهند و به واسطه همین کمک ها این دانشگاه موفق به رشد و کسب جایگاه مناسبی شده است، اما زمانی که از طرف دانشگاه های غیرانتفاعی تقاضای کمک می کنیم، بهانه بخش خصوصی را می آورند؛ متأسفانه با این دو دانشگاه به مساوات برخورد نمی شود.
رئیس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی گفت: امروزه شرایطی به وجود آمده است که تنها ۱۵ درصد از دانشجویان به صورت با آزمون وارد دانشگاه می شوند و ۸۵ درصد مابقی تنها با سوابق تحصیلی وارد دانشگاه می شوند. البته به دانشجویان جذب شده به دانشگاه غیرانتفاعی این اطمینان را نمی دهیم که مطابق وعده های تعیین شده، مدرکی از طرف وزارت علوم بله آنها داده خواهد شد.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1093463{/gallery}

افزودن نظر