توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1093445

نانو ذرات نورانی که مرگ سلولهای سرطانی را چند برابر می‌کند

نانو ذرات نورانی که مرگ سلولهای سرطانی را چند برابر می‌کند
محققان نانو ذرات کربنی فلورسنتی ساختند که می‌توانند درمان سرطان را ایمن‌تر و مؤثرتر کنند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محققان نانو ذرات کربنی فلورسنتی ساختند که می توانند درمان سرطان را ایمن تر و مؤثرتر کنند. در این مطالعه که توسط محققان دانشگاه شفیلد انجام شده است، نانوذرات کربنی کوچکی تولید شده است که می تواند دارو های سرطانی را به تومور ها منتقل کند.
در حال حاضر درمان مبتنی بر نور که فتودینامیک درمانی هم شناخته می شود، روشی است که در آن از دارو هایی استفاده می کنند که فقط وقتی در معرض نور قرار می گیرند می توانند سلول های سرطانی را از بین ببرند. با این وجود، بسیاری از این دارو ها حتی بدون نور هم سمی هستند و باعث عوارض جانبی بسیاری در بیماران و همچنین منجر به نارسایی در درمان می شوند.
نانوذرات نورانی که مرگ سلولهای سرطانی را چندبرابر می کند
محققان دانشگاه شفیلد در تلاشند از این نانوذرات کربنی به عنوان راهی برای رساندن دارو به تومور، این دارو ها را بهبود بخشند. این نانو ذرات که با مواد طبیعی مانند ساکارز و اسید سیتریک ساخته می شوند، دارای سمیت بسیار کمی هستند و این ویژگی آن ها را برای این کار بسیار مفید می کند.
به گفته دکتر فردریک کلایسنس سرپرست این تحقیق، هنگامی که این دارو به سطح یک نانو ذره متصل می شود، چهار برابر کمتر از فعال شدن با نور سمی بود، در حالی که اثرات ضد سرطان آن را حفظ می کند و باعث افزایش اثربخشی دارو درسرطان پوست می شود.
بیشتر بخوانید: کاوشگر هوشمندی که به شکار سلول های سرطانی می رود
نانوذرات نورانی که مرگ سلولهای سرطانی را چندبرابر می کند
مزیت دیگر نانوذرات کربن فلورسنت این است که می درخشند و باعث می شود مکان یابی و تجمع آن ها در تومور ها بسیار ساده باشد. امید می رود بر اساس نتایج این تحقیقات دارو های ضد سرطان ارزانتری با راندمان بیشتر برای از بین بردن تومور ها و عوارض جانبی کمتر در بیماران تولید شود.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1093445{/gallery}

افزودن نظر