توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1093134
عابدی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

۸ هزار پرستار جدید جذب وزارت بهداشت می‌شوند

۸ هزار پرستار جدید جذب وزارت بهداشت می‌شوند
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به مجوز استخدام ۱۰ هزار نیرو طی امسال گفت: ۸ هزار نفر از نیرو‌ها در قالب پرستار جذب می‌شوند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، کمبود شدید پرستار در کشور/ جذب برگزاری آزمون استخدامی جهت جذب 8 هزار پرستار در نیمه اول سالحیدر عابدی عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به جلسه مشترک کمیسیون بهداشت مجلس با وزیر بهداشت اظهار کرد: وزیر بهداشت مجوز استخدام ۱۰ هزار پرستار را برای نیمه اول سال صادرکرده است که از میان ۱۰ هزار نیرو های استخدامی جدید تعداد ۸ هزار پرستاران و ۲ هزار نفر نیروهای کادر بهداشت و درمان و فارغ التحصیلان رشته مامایی در کشور است.

وی ادامه داد: افرادی که در رشته پرستاری تحصیل کرده اند می توانند در قالب نیرو های ماما و کادر بهداشت و درمان جذب مراکز درمانی و بیمارستان ها شوند.

عابدی تاکید کرد: احتمال می رود که برای هر دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور سهمیه جذب در نظر گرفته شود و این مراکز به طور مستقل آزمون استخدامی برای جذب خود برگزار کنند.


بیشتر بخوانید: کمبود ۱۰۰ هزار پرستار در کشور/ مشکل مالی علت اصلی جذب نشدن نیروی پرستار در مراکز درمانی


عضو کمیسیون بهداشت مجلس بیان کرد: بر اساس استاندارد های دنیا به ازای هر تخت باید بین ۳ تا ۴ پرستار مشغول به فعالیت باشند، اما متأسفانه در ایران به ازای هر تخت بیمارستانی تنها یک و نیم پرستار مشغول است که برای رسیدن به استاندارد ۲ ونیم پرستار به ازای هر تخت ما نیازمند جذب ۸۰ هزار پرستار در کشور هستیم که این کمبود نیرو سلامت مردم را به شدت تهدید می کند.

پیش از این سعید نمکی وزیر بهداشت به خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات و مطالبات پرستاران گفته بود که خوشبختانه مجوز استخدام ۱۰ هزار نیرو را در نظام سلامت از سازمان امور استخدامی کشور دریافت کردیم که بنا داریم ۹ هزار واحد از این ظرفیت را به پرستاران اختصاص دهیم.

انتهای پیام/

آخرین جزئیات جذب پرستاران در نیمه اول امسال

تماشاخانه تصویر

{gallery}1093134{/gallery}

افزودن نظر