توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1093074
ریاحی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ارز نیمایی برای حوزه دارو با کمک بیمه‌ها مناسب است

ارز نیمایی برای حوزه دارو با کمک بیمه‌ها مناسب است
ریاحی گفت: در آینده ارز اختصاص یافته به صنعت دارو نیمایی می‌شود چراکه ارز دولتی کمترین فساد را در حوزه دارو ایجاد کرده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ارز نیمایی برای حوزه دارو با کمک بیمه ها مناسب است / ارز دولتی کمترین فساد را در حوزه دارو سازی به وجود آورده استناصر ریاحی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اختصاص ارز نیمایی یا دولتی به صنعت دارو سازی اظهار کرد: اکنون ارز اختصاص یافته برای تولید دارو یا واردات آن با ارز ۴۲۰۰ تومانی است و قیمت تمام شده دارو نیز بر اساس همین ارز دولتی محاسبه می شود.

او ادامه داد: تصور می کنم که برای سال آینده ارز اختصاص یافته به صنعت دارو تبدیل به ارز نیمایی شود که این اتفاقی مبارک است.

ریاحی تاکید کرد: اگر بیمه ها به صنعت داروسازی کمک کنند اختصاص ارز نیمایی برای تولید و واردات دارو خوب بوده و بر خلاف تصور برخی ها اختصاص ارز دولتی به صنعت دارو باعث ایجاد فساد نشده است.

مدیر عامل شرکت دارو سازی افزود: کمترین فساد در ارز های دولتی مربوط به صنعت دارو سازی است، زیرا قیمت تمام شده دارو در دست وزارت بهداشت بوده و احتمال فساد در این حوزه بسیار کم است.


بیشتر بخوانید:درصد واردات دارو بیش از یک میلیارد دلار هزینه دارد


وی بیان کرد: با توان علمی دانشمندان ایرانی و تکنولوژی حال حاضر کشور می توانیم ۳ درصد دارو های وارداتی را در داخل کشور تولید کنیم و معتقدم که کشور در این خصوص با هیچ مشکل جدی روبرو نیست.

مدیر عامل شرکت دارو سازی یادآوری کرد: تولید برخی از دارو ها در ایران توجیه اقتصادی ندارد و به همین دلیل از انواع وارداتی آن بهره می گیریم.

انتهای پیام /

آخرین جزئیات از اختصاص ارز نیمایی به صنعت داروسازی کشور

تماشاخانه تصویر

{gallery}1093074{/gallery}

افزودن نظر