مدیران حراست مسائل موجود در دانشگاه را به بیرون انتقال ندهند

مدیران حراست مسائل موجود در دانشگاه را به بیرون انتقال ندهند
وزیر علوم گفت: مدیران حراست باید با تدبیر درست مسائل موجود در دانشگاه را حل و فصل کنند و این مسائل را به خارج از دانشگاه انتقال ندهند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم در آیین افتتاحیه گردهمایی دو روزه مدیران حراست دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری گفت: در حوزه امنیت با دگردیسی ها و تغییراتی مواجه هستیم. خوشبختانه در محیط های دانشگاهی فی نفسه مدیریت بر مبنای دانش در جریان است.
وزیر علوم با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی دقیق از فعالیت ها اظهار کرد: بهتر است با آغاز سال تحصیلی خدمات ارائه شده حراست و برنامه ها و اهداف آن ها را به شکل بروشور هایی در اختیار خانواده ها و دانشجو ها قرار گیرد.
وزیر علوم با تأکید بر اینکه علاوه بر وظایف حراستی، بایستی خدمات حراستی نیز مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: یکی از اقدامات مثبت در حراست کل وزارت علوم، برگزاری چنین نشست هایی است. تبادل تجربه بین شما موجب افزایش دانش همکاران خواهد شد. خوشبختانه در سال های گذشته دانشگاه ها عقلانیت قابل توجهی را در برخورد با فضای سیاسی-اجتماعی بیرون از دانشگاه داشته اند.
وی با تاکید بر اینکه حکم عمومی دادن در دانشگاه ها به ضرر آموزش عالی است، ادامه داد: نباید یک ناهنجاری را در یک محیط کوچک دانشگاهی به کلیت فضای دانشگاه ها تعمیم داد.
غلامی بیان کرد: دانشجو یان آینده سازان مملکت هستند و باید مورد مراقبت قرار گیرند به طوری که مسئولیت آن ها برعهده ما است.
وی با بیان اینکه مسائل داخل خانواده را باید در درون خانواده آموزش عالی حل کنیم خاطرنشان کرد: مدیران حراست نباید مسائل موجود در محیط فعالیت خود را به بیرون منتقل کنند. خیلی وقت ها می توانند با تدبیر درست، مسائل را در داخل دانشگاه به بهترین شکل حل و فصل کنند.

افزودن نظر