توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1092499
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جان مطرح شد؛

اما و اگر‌های مالکیت اردوگاه دانش‌آموزی «شهید باهنر»/ اعلام زمان اتمام اقساط اجاره

اما و اگر‌های مالکیت اردوگاه دانش‌آموزی «شهید باهنر»/ اعلام زمان اتمام اقساط اجاره
مدیرکل امور حقوقی، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش درباره وضعیت مالکیت اردوگاه شهید باهنر و وضعیت پرداخت اقساط آن توضیح داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اما و اگر های مالکیت اردوگاه دانش آموزی شهید باهنر/ اعلام زمان اتمام اقساطمنصور اردستانی مدیرکل امور حقوقی، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت حقوقی ملک اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار کرد: واگذاری ملک اردوگاه دانش آموزی مذکور براساس تبصره ۳۶ قانون بودجه سال ۹۵ کل کشور و مصوبه هیئت وزیران موضوع جدول پیوست آن تبصره به صورت اجاره به شرط تملیک بود که به وزارت امور اقتصاد ی و دارایی اجازه داده شد تا بابت تامین و پرداخت بدهی های دستگاه های اجرایی از جمله وزارت آموزش و پرورش (راجع به پاداش پایان خدمت فرهنگیان) در قالب أوراق اسلامی (اوراق صکوک اجاره) با رعایت قوانین و مقررات منتشر کند.

او ادامه داد: آموزش و پرورش در اجرای این مصوبه و تصمیم کارگروه اجرایی انتشار اوراق، به عنوان ذینفع و بهره بردار مکلف شد تا دارایی یا ملک مبنای انتشار اوراق را به کارگروه معرفی کند و در اینجا مسولین وقت آموزش و پرورش از بین املاک و دارایی های در اختیار خود و با توجه به شرایط تعیین شده، ملک اردوگاه شهید باهنر تهران را معرفی و برای تعیین ارزش دارایی مراتب به کارشناسی رسمی دادگستری ارجاع که صرفا قیمت عرصه (بدون اعیانی و ساختمان ها و تاسیسات) ارزیابی و به کارگروه اعلام می شود.

اردستانی بیان کرد: البته علت اینکه چرا از بین این همه ملک در اختیار وزارت، این ملک به کارگروه معرفی یا چرا به این نحو ارزیابی کارشناسی می شود موضوعاتی است که در تعامل با نهاد های نظارتی در حال پیگیری و شفاف سازی آن ها هستیم.

او با اشاره به اینکه براساس آیین نامه اجرایی ماده ٢ قانون رفع موانع توليد رقابت پذير، دارایی ها باید به عنوان توثیق و ترهین به مالکیت نهاد واسط مالی در بیاید، تاکید کرد: قرارداد فروش یا اجاره به شرط تملیک بین دستگاه های ذیربط و شرکت واسط منعقد شود که بعد از پرداخت اقساط و تسویه اصل و سود اوراق، ملک یا دارایی مبنای انتشار اوراق به مالک اعاده می شود.


بیشتر بخوانید: اردوگاه شهید باهنر از آموزش و پرورش خارج نمی شود/ دولت ها باید امکانات آموزش عمومی را فراهم کنند


موعد پرداخت اقساط اردوگاه کی به پایان می رسد؟

مدیرکل امور حقوقی و املاک آموزش و پرورش افزود: دغدغه مسئولان فعلی آموزش و پرورش فارغ از مسائل و فرایند انتشار اوراق و انعقاد قرارداد اجاره به شرط تملیک، پرداخت به موقع اقساط و تسویه اصل و سود اوراق است و پیگیر شفاف سازی این موضوع از سازمان برنامه و بودجه (به عنوان ضامن) هستیم و معتقدیم در صورت واریز به موقع این قسط ها قبل از سال ۱۴۰۰ اردوگاه به مالکیت آموزش و پرورش بر می گردد.

اردستانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش برای بهره برداری از این اردوگاه در چارچوب قانونی و برای اجرای ماموریت های معاونت پرورشی و فرهنگی با مشکل خاصی مواجه نیستیم، تصریح کرد: دغدغه ما پرداخت اصل و سود اوراق در سر رسید بوده و این موضوع در دستور کار جدی وزارتخانه است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1092499{/gallery}

افزودن نظر