توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1089915

مسائل دخترانه از کتاب های درسی سر در می آورد؟!

مسائل دخترانه از کتاب های درسی سر در می آورد؟!
مدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش از بررسی مسائل مربوط به دختران در کتاب‌های درسی خبر داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مسائل دخترانه از کتاب های درسی سر در می آورد؟!فرحناز مینایی پور مدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ورود مفاهیم مربوط به دختران در کتاب های درسی اظهار کرد: چندی پیش آقای حسینی (سرپرست آموزش و پرورش) از تحقیقی صحبت کردند که ۱۰ سال پیش سهم کم دختران در مباحث مربوط به کتاب های درسی را نشان می داد بنابراین تمهیداتی را برای بهبود شرایط در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: البته اکنون شرایط تغییر کرده و کتاب های درسی هم با تحولاتی همراه بوده است درنتیجه سهم دختران در مباحث مربوط به کتب درسی با تغییراتی همراه بوده است.


بیشتر بخوانید: بررسی علل ترک تحصیل دختران مناطق محروم/ پوشش ۶۰۰ مدرسه در طرح خواهرخواندهمینایی پور تصریح کرد: به سازمان پژوهش تحقیقی سفارش دادیم تا میزان توجه به دختران در کتاب های درسی بررسی شود و اکنون این کار در مراحل آغازین قرار دارد.

مدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش افزود: چنانچه در کتاب های درسی تعادل لازم برای مباحث مربوط به دختران و پسران وجود نداشته باشد تغییراتی را با همراهی سازمان پژوهش اعمال خواهیم کرد.

وی درباره تاثیر ورود مفاهیم مربوط به دختران در کتاب های درسی اظهار کرد: در گذشته دروسی مانند تصمیم کبری مطرح بود که نشان می داد یک شخصیت دختر اشتباه کرده است، اما در مقابل دهقان فداکار یک مرد بود که کاری ارزشمند را به وی نسبت می داد.

مینایی پور تصریح کرد: با توجه به این شرایط نباید در متون درسی تعاریف به گونه ای باشد که جنسیت دختر ضعیف مطرح شود و در مقابل پسران جنسیت برتر باشند بر همین اساس بعد از اتمام پژوهش مذکور باید مفاهیم مربوط به این موضوع را با دقت بیشتری در کتاب های درسی اعمال کنیم.


انتهای پیام /

تماشاخانه تصویر

{gallery}1089915{/gallery}

افزودن نظر