توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1089900

ربات انسان نما در آستانه خانه سازی در سیاره مریخ

ربات انسان نما در آستانه خانه سازی در سیاره مریخ
با توجه به ماموریت‌های انسان برای سفر به مریخ ساخت پایگاه برای زندگی انسان‌ها اهمیت دارد و دانشمندان در تلاشند از ربات‌های فضانورد برای این منظور استفاده کنند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،کارشناسان ناسا اعلام کرده اند از ربات وال کِری Valkyrie برای ساخت خانه در سیاره مریخ استفاده خواهند کرد.
ربات انسان نمای Valkyrie به وسیله متخصصان ناسا برای استفاده در وضعیت های دشوار انسان ها از جمله در زمان سفر به سیاره های بیگانه چون کره ماه یا سیاره مریخ ساخته شده است؛ این ربات می تواند از ابزار های مختلف صنعتی استفاده و حتی مسیر خود را به راحتی نقشه برداری کند.

کارشناسان در ساخت ربات Valkyrie از فناوری هوش مصنوعی استفاده کرده اند تا ربات بتواند برخی تصیم گیری ها را به صورت مستقل و بدون نیاز به ارسال پیام از سوی واحد پشتیبانی انجام دهد.

ناسا امیدوار است روزی با استفاده از ربات Valkyrie بتواند به ساخت پایگاه در کره ماه یا سیاره مریخ بپردازد؛ اولین بار این ربات درسال ۲۰۱۳ طراحی و تولید شده است.

ربات Valkyrie با دیگر ربات هایی که تاکنون ناسا به سیاره مریخ ارسال کرده متفاوت است؛ ربات هایی چون ربات مریخ نورد کنجکاوی، فرصت لازم برای حرکت و جمع آوری اطلاعات دارند البته قابلیت حرکت مانند انسان روی سطوح را ندارند، اما ربات Valkyrie می تواند مانند انسان برسطح سیاره ها گام بردارد.

این ربات وزنی برابر با ۱۳۶ کیلوگرم و ۱۸۳ سانتی متر ارتفاع دارد؛ در محل سر ربات دوربین های مختلفی قرار دارد که می تواند از زاویه های مختلف عکس و فیلم برداری انجام دهد؛ مفصل های ربات با قابلیت چرخش هستند که انعطاف پذیری مناسبی برای حمل و نقل اشیا و حرکت به ربات می دهند.

یکی از قابلیت های منحصربه فرد این ربات قابلیت اسکن نورمادون قرمز است، همچنین وجود حسگر های مختلف به ربات امکان اسکن مداوم محیط برای بررسی اشیا و انواع موانع در فضا را می دهد.

منبع: digitaljournal
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1089900{/gallery}

افزودن نظر