توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1089606

راهکار‌های وزارت بهداشت برای مقابله با سکته‌های قلبی

راهکار‌های وزارت بهداشت برای مقابله با سکته‌های قلبی
رئیس اداره قلب وزارت بهداشت با اشاره تمهیدات این وزارتخانه برای مقابله با بیماری های غیرواگیر گفت: این عامل منجر به کاهش هزینه‌های درمانی می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، کاهش استاندارد میزان نمک مصرفی در نوشابه/ لزوم مصرف روزانه 400 گرم سبزی یا میوه با هدف پیشگیری از بروز سکته های قلبی/ کنترل نمک مصرفی در نان های تولید شده از سوی وزارت بهداشتمحمد مهدویان رئیس اداره قلب وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: مصرف بالای نمک باعث بروز سکته های قلبی و تنگ شدن عروق خونی می شود و وزارت بهداشت برای مقابله با این عوارض برنامه هایی با محوریت کاهش مصرف نمک و ابتلای کمتر افراد به بیماری های قلبی و عروقی و سکته قلبی در نظر گرفته است.

او ادامه داد: بر اساس توصیه سازمان بهداشتی جهانی مردم ایران باید روزانه کمتر از پنج گرم نمک مصرف کنند تا دچار بیماری های مختلف قلبی و عروقی نشوند و در این راستا کنترل جدی روی کاهش میزان مصرف نمک در تهیه نان از سوی نانوایی ها انجام شده است زیرا قوت غالب مردم همین خوراکی است.

کاهش میزان نمکی در تولید محصولات کشور

مهدویان بیان کرد: یکی از برنامه های وزارت بهداشت در زمینه کاهش مصرف نمک و بروز سکته های قلبی پایین آوردن میزان استاندارد نمک موجود در نوشابه ها با همکاری سازمان های ذیربط است و این اقدامات بر اساس سیاست های جمعیتی و کاهش بروز بیماریهای غیر واگیر در کشور انجام می شود.

رئیس اداره قلب وزارت بهداشت گفت: با برنامه گام به گام وزارت بهداشت در زمینه کاهش نمک طی چند سال آینده آمار مبتلایان به بیماری پرفشاری خون در کشور کاهش پیدا می کند و در نتیجه هزینه های کمتری در حوزه سلامت جهت درمان بیماران مبتلا به سکته های قلبی و فشار خون بالا در حوزه سلامت کشور کاهش پیدا می کند.


بیشتر بخوانید: بیماری قلبی بیخ گوش مردان جوان ایرانی


وی افزود: اگر افراد روزانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم میوه مصرف کنند و حداقل ۱۵۰ دقیقه در ۳ تا ۵ نوبت در هفته فعالیت بدنی متوسط داشته باشند از ابتلا به بیماری غیر واگیر مخصوصا بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون بالا در امان می مانند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1089606{/gallery}

افزودن نظر