دانشگاه پیام نور در ۷ استان دوره مهارتی برگزاری می‌کند

دانشگاه پیام نور در ۷ استان دوره مهارتی برگزاری می‌کند
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور دوره‌های مهارتی کوتاه مدت و دوره‌های مجازی را به صورت پایلوت در ۷ استان کشور برگزار خواهد کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد رضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور از آغاز برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارتی به صورت پایلوت در ۷ استان کشور خبر داد و گفت: در این طرح که طی تفاهم نامه با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ۷ استان اجرایی می شود، درصدد هستیم علاوه بر دوره های آموزش کوتاه مدت، دوره های مجازی مورد نیاز در هر منطقه را ایجاد کرده و به این ترتیب زمینه های توسعه روستا ها وایجاد اشتغال را فراهم کنیم.
زمانی ادامه داد: همچنین قرار است استانداران و فرمانداران در سراسر کشور، پتانسیل اشتغال زایی در رشته های مختلف را ارزیابی کرده و جذب رشته های مورد نیاز را به دانشگاه پیام نور آن منطقه اعلام کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به دوره های آموزش کوتاه مدت مورد نیاز در هر منطقه، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور با برگزاری این دوره ها، گواهی دوره آموزشی را به شرکت کنندگان اعطا می کند و با استفاده از این گواهی شرکت کنندگان می توانند برای ایجاد اشتغال از نهاد مربوط وام دریافت کنند.
زمانی با تاکید بر اینکه کار های آموزشی دوره بر عهده دانشگاه پیام نور است؛ تاکید کرد: این طرح در این ۷ استان بررسی می شود تا اگر اشکالی در مسیر این طرح هست بررسی و مرتفع شود و امید است در آبان ماه اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه اولویت بندی طرح و رشته ها بر عهده مسؤولان اجرائی است؛ خاطرنشان کرد: این طرح کل جامعه دانشجویی را دربر می گیرد و در نظر داریم با اجرای آن برای کل دانش آموختگان اشتغال زایی کنیم.

افزودن نظر