آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸ اعلام شد / ثبت کدرشته‌محل‌های تنها ۱۰ درصد داوطلبان مجاز، تاکنون

آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸ اعلام شد / ثبت کدرشته‌محل‌های تنها ۱۰ درصد داوطلبان مجاز، تاکنون
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به ثبت انتخاب رشته ۱۰.۶ درصد داوطلبان مجاز کنکور سراسری ۹۸ در سایت این سازمان از آخرین فرصت داوطلبان خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو اظهار داشت: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ تا فردا ۲۴ مردادماه فرصت دارند نسبت به ثبت کدرشته محل های خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.
توکلی ادامه داد: کلیه داوطلبانی که بر اساس اطلاعات مندرج در کارنامه سراسری مجاز به انتخاب رشته هستند باید پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته، پیوست ها و دستورالعمل انتخاب رشته، کدرشته های مورد نظر خود را بر اساس آن از گروه های آزمایشی مجاز انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه تا ساعت ۸ صبح امروز ۲۳ مردادماه ۹۸ از تعداد ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ نفر مجاز به انتخاب رشته، تعداد ۸۸ هزار و ۵۴۱ نفر معادل ۱۰.۶ درصد داوطلبان مجاز، نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند، عنوان کرد: داوطلبان ابتدا کدرشته های مورد علاقه را به ترتیب ابتدا در فرم پیش نویس ثبت کنند و پس از اطمینان از صحت آن بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته که بر روی سایت سازمان سنجش درج شده است، با وارد کردن کد کاربردی، کد رهگیری، کد کارنامه و یا شماره پیگیری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: داوطلب پس از تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی کنکور ۹۸ یک شماره ۱۵ رقمی به عنوان رسید دریافت می کند که لازم است آن را نزد خود نگهداری کند.
وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته در کنکور ۹۸ به همراه ویژه نامه انتخاب رشته و سیستم انتخاب رشته مجازی نیز بر روی سایت فعال شده است و داوطلبان تا ۱۵۰ کدرشته می توانند در فرم انتخاب رشته خود انتخاب کنند.

افزودن نظر