توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1088791
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در سال آینده/ گواهینامه اعتبار بخشی آموزش پزشکی را دریافت کردیم

افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در سال آینده/ گواهینامه اعتبار بخشی آموزش پزشکی را دریافت کردیم
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: زیرساخت‌های لازم جهت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور فراهم شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، او ادامه داد: تدوین بسته های جدید با هدف تامین برنامه های قبلی در ابعاد اعضای هیئت علمی و دانشجویان علوم پزشکی است و این کار با هدف افزایش مشارکت در برنامه های آموزشی انجام می شود.

افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در سال آینده/ گواهینامه اعتبار بخشی آموزش پزشکی را دریافت کردیمحمید اکبری، قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: وزارت بهداشت برنامه ریزی دقیقی جهت آموزش پزشکی بر اساس برنامه تحول آموزشی در رشته های مختلف پزشکی انجام داده است و در این زمینه بسته های ۱۱ گانه را تدوین و در سال تحصیلی جدید آن ها را اجرایی می کند.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: برنامه های تحول آموزش پزشکی بر اساس مناطق آمایشی کشور در دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود و یکی از اهداف این برنامه ها تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در هر منطقه است؛ به طوری که ابعاد توسعه آموزش پزشکی بر اساس نیاز کشور در هر منطقه متفاوت با سایر مناطق دیگر است.

تحول آموزش پزشکی بر مبنای رفع نیاز بازار کشور

اکبری افزود: یکی از برنامه های وزارت بهداشت بر اساس تحول آموزش پزشکی، پذیرش دانشجو و ایجاد رشته های جدید در مقاطع مختلف عمومی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و PHD است و این اقدام باهدف جذب نیروی انسانی مورد نیاز و تربیت این افراد انجام می شود.


بیشتر بخوانید: کنترل برنامه تحول آموزش پزشکی

او ادامه داد: اقدامات خوبی در زمینه ارتقای کمی در تمام رشته های مورد نیاز پزشکی در سراسر کشور انجام می شود به همین دلیل وزارت بهداشت سعی در بهبود کیفیت رشته ها متناسب با استاندارد های جهانی دارد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: ایران، گواهینامه اعتبار بخشی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی را به دست آورده است و به دنبال این هستیم که اعتبار بخشی بین المللی سایر رشته های پزشکی را به دست آوریم زیرا این مسئله باعث می شود که دانشجویان بیشتری جهت تحصیل در کشورمان جذب شوند.

او ادامه داد: سه هزار دانشجوی خارجی در کشور مشغول به تحصیل هستند و جلوتر از تکلیف قانونی برنامه ششم توسعه هستیم.

اکبری گفت: زیرساخت های لازم جهت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور فراهم شده است و در سال آینده ظرفیت پذیرش این افراد دوبرابر خواهد شد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت یادآوری کرد: برای افزایش پذیرش دانشجویان خارجی، کمیته ای در وزارت بهداشت تشکیل شده است که بر اساس آن برنامه های کارشناسان جهت جذب بیشتر دانشجویان خارجی بررسی و در صورت دارا بودن تمام شرایط لازم، طرح های کارشناسان عملیاتی می شود.

انتهای پیام/


تماشاخانه تصویر

{gallery}1088791{/gallery}

افزودن نظر