توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1088454
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

دست بسته دانشگاه‌ها در تغییر سرفصل‌ها

دست بسته دانشگاه‌ها در تغییر سرفصل‌ها
استاد دانشکده فیزیک دانشگاه علم و صنعت گفت: سرفصل‌های مصوب درس‌ها، قدیمی هستند و باید بازنگری شوند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، دست دانشگاه ها در تغییر سرفصل ها بسته استمحمد واحدی، استاد دانشکده فیزیک دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه سرفصل های دروس مصوب قدیمی هستند و باید بازنگری شوند، اظهار کرد: باید دست دانشگاه ها برای تغییر سرفصل های دروس باز شود، برای مثال در رشته فیزیک آخرین سرفصلی که مصوب شده برای ۹ سال پیش بوده و سرفصل ها نیز کارشناسی نشده است.

کتابخانه در رشته های فنی، اهمیتی ندارد

واحدی در ادامه در خصوص کتابخانه های غنی از منابع درسی و کمک درسی در رشته های فنی تصریح کرد: مطالب علمی در حال رشد بوده و یافته های قدیمی، کاربرد ندارند.
او افزود: باتوجه به اینکه مطالب و منابع ضروری به صورت الکترونیک در دسترس دانشجویان وجود دارد، بنابراین در رشته های فنی، کتابخانه از اهمیت زیادی برخوردار نیست.
استاد دانشکده فیزیک دانشگاه علم و صنعت در ادامه با اشاره به نبود مهارت آموزی در دانشگاه ها گفت: مهارت آموزی در دانشگاه ها به عنوان یک کار جنبی محسوب می شود که دانشجویان خود باید به آن بپردازد اما دانشگاه ها آن را وظیفه خود نمی دانند و بیشتر درس ها به صورت سطحی به دانشجو ارائه می شود.
بیشتر بخوانید: مشارکت دستگاه های خصولتی، خلاء نظام آموزشی و اقتصادی را پُر می کند
او در پایان گفت: عدم مهارت آموزی در دانشگاه ها موجب می شود دانشجو به جای کارآفرینی در پی شغل باشد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1088454{/gallery}

افزودن نظر