بررسی پرونده ۷۰ دانشجوی بورسیه در دیوان عدالت اداری / حکم انفصال از خدمت بدوی است

بررسی پرونده ۷۰ دانشجوی بورسیه در دیوان عدالت اداری / حکم انفصال از خدمت بدوی است
رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: دیوان عدالت اداری تاکنون پرونده ۷۰ دانشجوی بورسیه را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس در نشست خبری که امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، درباره حکم انفصال از خدمت در پرونده بورسیه ها، گفت: دیوان عدالت اداری در مجموع نزدیک به ۷۰ پرونده دانشجویان بورسیه را بر اساس شکایت ها بررسی کرده و تاکنون سؤال و جواب های زیادی از چندین دانشگاه در این رابطه داشته است.
احمدی با اشاره به اینکه دانشگاه تربیت مدرس استدلال های خود را براساس قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرده است، افزود: تعدادی از پرونده ها تاکنون خاتمه یافته، اما هفت الی هشت پرونده مانده که دیوان ما را مکلف به استخدام پیمانی این افراد کرده است.
وی با تأکید بر اینکه دانشگاه پرونده هایی را که به مرحله قطعی رسیده، مورد اجرا قرار داده است، گفت: ما در مقابل حکم دیوان تابع قانون هستیم، منتهی در خصوص صدور احکام این افراد بورسیه نکاتی وجود دارد، چرا که از مسیر عالی هیئت جذب عبور نکرده اند.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: به طور مثال یک نفر شماره استخدامی ندارد و یا دیگری مشخص نیست که محل خدمت او کدام واحد باید باشد. یکی از موارد مربوط به فردی بود که در دانشگاه استخدام پیمانی شده بود، اما هنوز شماره استخدامی ندارد و دلیل آن هم این است که مسیر دریافت شماره استخدامی باید در سازمان امور استخدامی طی شود و این حدود یکی دو سال به طول می انجامد.
وی با بیان این مطلب که ۸۰ -۷۰ نفر از اساتید ما جلوتر از این افراد در نوبت دریافت شماره استخدامی قرار دارند که در حال حاضر این تقاضا را به وزارتخانه ارائه داده ایم، تصریح کرد: باید توجه داشت که این افراد استخدام پیمانی هستند و حکم پیمانی دانشگاه به هیچ وجه مخدوش نبوده و اعتبار دارد.
احمدی ضمن بیان اینکه حکم انفصال از خدمت بنده یک حکم بدوی است، اظهار کرد: در این مورد با دیوان صحبت کردیم که این مسیر باید منطقی و عادلانه طی شود و امیدواریم در مرحله تجدید نظر که دادگاه آن کمتر از چند هفته آینده برگزار می شود، این مسئله رفع شود.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تأکید بر اینکه دیوان باید حاکمیت دانشگاه و مدیریت اداری آن را بپذیرد، بیان کرد: نگرانی خاصی در ارتباط با پرونده بورسیه ها وجود ندارد و برای بورسیه هایی که استخدام شده اند، مشابه سایر اساتید عمل می شود.
وی با اشاره به اینکه وزیر علوم خارج از نوبت و به صورت ویژه شماره استخدامی یکی از این افراد را اخذ کرده است، خاطرنشان کرد: البته این اقدامی غیرمتعارف است، چرا که بسیاری از اساتید ما هنوز در نوبت هستند و این شماره را دریافت نکرده اند.

افزودن نظر