فارس‌من| زیرساخت حمایت از دانش بنیان‌ها آماده شده است

فارس‌من| زیرساخت حمایت از دانش بنیان‌ها آماده شده است
رئیس مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر زیرساخت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق معاونت علمی کاملا آماده شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مخاطبان سامانه فارس‌من با ارسال پیام به این سامانه خواستار پیگیری موضوع «حمایت مادی و حقوقی از کارهای تحقیقاتی علمی در هر سطح» شدند.

در این زمینه با محمد صاحبکار خراسانی رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت‌وگو کردیم.

صاحبکار خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه‌های مختلف، زیرساخت‌های حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را آماده کرده که یکی از این زیرساخت‌ها همان قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است که براساس آن حمایت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف از دانش‌بنیان‌ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: حمایت‌هایی نظیر حمایت‌های مالیاتی، معافیت‌های گمرکی، تسهیلات سربازی، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی، بیمه تامین اجتماعی، بسته حمایتی شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، مشاوره‌هایی برای حضور در بخش صادرات کالاها و تسهیلات دیگری به دانش‌بنیان‌ها ارائه می‌شود.

وی گفت: همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از محققانی که در شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به تولید کالاهای تحریمی می‌کنند نیز حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

افزودن نظر