توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1066213

جوانان ایرانی انحصار آمریکا را شکستند/ بتن‌ها‌یی بدون سیمان دستاورد بزرگ شرکت‌های دانش بنیان

جوانان ایرانی انحصار آمریکا را شکستند/ بتن‌ها‌یی بدون سیمان دستاورد بزرگ شرکت‌های دانش بنیان
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید بتن‌ها‌یی بدون سیمان که تنها در انحصار سه کشور از جمله آمریکا بود شدند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، جوانان ایرانی انحصار آمریکا را شکستند/ بتن ها یی بدون سیمان دستاورد بزرگ شرکت های دانش بنیان، متخصصان کشور موفق به تولید بتن بدون استفاده از سیمان شدند این فناوری در گذشته تنها در انحصار سه کشور آلمان، روسیه و آمریکا بود اما شرکت های دانش بنیان ایرانی این انحصار را شکستند و محصولی استراتژیک را تولید کردند.

فناوران ایرانی در شهرک سنگ تاب قائمشهر با بهره گیری از مواد پلیمری، مواد معنوی نیشابور و ماسه سیبز بتنی بدون استفاده از سیمان را تولید کنند.

ساخت بتنی منحصر به فرد با قابلیتی بالا

میقایی سرمایه گذار این پروژه اظهار کرد: بتنی که ما موفق به تولید آن شده ایم در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد، دارای قابلیت بازیافت است و به هیچ عنوان شکستگی ندارد.


بیشتر بخوانید:جوانان را با تفکر و ایده های نو ارزیابی کنید


وی با اشاره به ضرورت توجه مسئولان استانی ادامه داد: محصول ما در ۶ استان ارائه شده است اما در استان مازندران قابلیت اجرایی آن بوجود نیامد.

مولایی تولید کننده این بتن ها گفت: درگذشته برای تولید بتن از کف پوشش های اپوکسی استفاده میکردیم اما آنها مقاومت پایینی داشتند و ما توانستیم با فناوری آشنا شویم که مقاومت بسیار بالایی دارد.

فقهایی کارشناس عمران درباره این بتن ها گفت: این بتن ها دربرابر سرما بسیار مقاوم است و تغیر حالت نمیدهد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1066213{/gallery}

افزودن نظر