توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1066013

باید و نباید‌های تجویز دارو‌های گیاهی/ پزشکان عمومی مجوز نسخه پیچی گیاهی دارند؟

باید و نباید‌های تجویز دارو‌های گیاهی/ پزشکان عمومی مجوز نسخه پیچی گیاهی دارند؟
عابدی گفت: تجویز گیاهان دارویی در عطاری‌ها به صورت خودسرانه و بدون داشتن علم پزشکی، دخالت در کار درمان است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

جنیدی/ تجویز دارو گیاهی در عطاری ها، دخالت در درمان و تخلف است/ تجویز نسخه های گیاهی به وسیله پزشکان عمومی پس از گذراندن دوره های آموزشی/ طب اسلامی و طب صادق همان طب سنتی امروزی است/ ارائه گیاهان دارویی جهت درد از سوی عطاری ها غیر مجاز استحیدر عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره طب سنتی گفت: طب سنتی کاملا با گیاهان تجویز شده در عطاری ها تفاوت دارد. طب سنتی مبتنی بر علم و دانش پزشکی است که با موضوع درمان گیاهی بیماران کاملا مجزا است.

عابدی افزود: پزشکان عمومی پس از فارغ التحصیلی با گذراندن دوره های آموزشی می توانند با اخذ پروانه به تجویز دارو های گیاهی اقدام کنند. آنها می توانند، علم امروز را با طب سنتی ترکیب کنند که نتیجه آن تجویز نسخه های گیاهی به بیماران است.
وی ادامه داد: افرادی که در عطاری ها به صورت خودسرانه و بدون داشتن علم پزشکی اقدام به تجویز گیاهان دارویی می کنند، تخلف کرده و این کار آنها دخالت در کار درمان است که البته در برخی موارد باعث آسیب جدی به بیمار می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره قدمت و پیشینه طب سنتی در ایران گفت: از دیرباز در ایران سابقه درخشان پزشکی و درمان وجود داشته است و دانشمندان سرشناسی مانند ابن سینا، رازی و جرجانی در این علم ظهور کردند که آثار آنها مورد تدریس و تحقیق بزرگ ترین مراکز علمی جهان بوده است.
انتهای پیام/

پزشکان عمومی، مجاز به تجویز دارو های گیاهی هستند

تماشاخانه تصویر

{gallery}1066013{/gallery}

افزودن نظر