ظرفیت‌ خالی شهرها وارد چرخه نوآوری می‌شود

ظرفیت‌ خالی شهرها وارد چرخه نوآوری می‌شود
رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ماموریت مهم معاونت علمی استفاده از ظرفیت های خالی شهرها برای توسعه فناوری است، گفت: برای اجرایی کردن این طرح، اقدام به تاسیس کارخانجات نوآوری کردیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با اشاره به اینکه معاونت علمی و فناوری به دنبال استفاده درست از فضاهای خالی شهری است، تصریح کرد: راه اندازی کارخانجات نوآوری یکی از ابداعات معاونت علمی و فناوری است که این کارخانجات به صورت بومی و با توجه به توانایی های استانی و منطقه ای ایجاد می شود.

وی افزود: زیست بوم نوآوری و فناوری نیاز به بسترسازی دارد، یکی از زیرساخت های مودر نیاز برای این زیست بوم، ایجاد فضای مناسب برای فعالیت شرکت های دانش بنیان است.

به گفته قادری‌فر، شرکت های دانش بنیان پتانسیل بالایی برای کار و فعالیت اقتصادی دارند؛ اما برخی از آنها فضا و مکانی برای فعالیت ندارند، به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد کارخانه های نوآوری یک فضای مناسب در اختیار آنها می گذارد.

وی همچنین تصریح کرد: هدف از تغییر کاربری سوله‌ها و پهنه‌های صنعتی این است که هزینه دولت زیاد نشود و با کمک فضاهای موجود در شهرها بتوانیم به هدف خود برسیم.

انتهای پیام/

افزودن نظر