نتیجه انتخابات مرحله دوم نشریات دانشجویی را باید شورای ناظر مشخص کند

نتیجه انتخابات مرحله دوم نشریات دانشجویی را باید شورای ناظر مشخص کند
معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه از ورود دانشجویان به حوزه نشریات استقبال می‌کنیم، گفت: نتیجه انتخابات مرحله دوم نشریات در جلسه شورای ناظر مشخص می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گفتگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره اتفاقات رخ داده در جریان انتخابات نشریات دانشجویی گفت: نشریات دانشجویی، از موضوعاتی است که قوانین خاص خودش را در دانشگاه ها دارد برای همین هر کسی می خواهد در این حوزه ورود کند، طبیعتاً باید این مسئله در چارچوب قوانینی که تعریف شده، باشد.
صالحی تاکید کرد: ما از ورود دانشجویان به حوزه نشریات دانشجویی استقبال می کنیم و به عنوان کنش گر اجتماعی این ورود را با هر سلیقه ای که داشته باشند، ارزشمند می دانیم، ولی هر جا هم چالشی ایجاد شود مسلما مرجع نظم دهی به این چالش قانون خواهد بود.
وی با اشاره به استقبال دانشجویان برای حضور در عرصه نشریات ادامه داد: انگیزه های فعالان نشریات دانشجویی امسال به جهت رقابت هایی که ایجاد شده بود افزایش پیدا کرد و تقریباً می توان گفت: استقبال امسال دانشجویان از انتخابات نشریات دانشجویی کم نظیر بود برای همین طبیعتاً وقتی تعداد شرکت کنندگان بالا باشد و یک رقابت جدی وجود داشته باشد مشکلاتی هم به دنبال خودش خواهد داشت.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به انتقاد هایی که نامزد هایی انتخابات نشریات دانشجویی داشتند، گفت: تاکید ما بر این بوده که حرف طرفین در این ماجرا شنیده شود و در این راستا به مُر قانون و آیین نامه های مربوطه عمل شود.
صالحی تصریح کرد: در انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی امسال نفر اول بدون شائبه انتخاب شد و برای انتخاب نفر بعدی، انتخابات به مرحله دوم کشیده شد و با توجه به رقابت تنگاتنگ و نزدیکی که اتفاق افتاد شائبه هایی هم ایجاد شد و در رابطه با آن در شورای مربوطه تصمیم گیری های نیز صورت گرفت.
وی یادآور شد: ظاهراً از دو نفری که به مرحله دوم انتخابات کشیده شدند، یکی از آن ها استعفا داده که با این وجود طبیعتاً طبق آیین نامه و شیوه نامه انتخابات تکلیف نفر دوم هم مشخص هست که البته نتیجه نهایی این موضوع در جلسه شورای ناظر بر نشریات دانشجویی مشخص خواهد شد و ما هم تاکید می کنیم که انشالله در اسرع وقت جلسه این شورا تشکیل شود و مطمئنا طرفین هم تصمیمات این شورا که حتماً عالمانه و منصفانه خواهد بود را خواهند پذیرفت.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: به نظر می رسد مجریان انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی امسال دقت لازم را برای برگزاری انتخابات نداشتند البته می توان گفت: بخشی از این مسئله به خاطر این بود که رقابت خیلی جدی بود، ولی حتما انتقاداتی به شیوه اجرا وارد است خود دوستان در وزارت علوم نیز این نقص ها را قبول دارند و امیدوارم در ادامه کار از این تجربیات استفاده شود.

افزودن نظر