توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1060441
صفاران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

ظهر امروز؛ بهترین زمان برای تعیین نقطه دقیق قبله

ظهر امروز؛ بهترین زمان برای تعیین نقطه دقیق قبله
یک کارشناس نجوم گفت: ساعت ۱۳:۵۷ دقیقه امروز می‌توانید با نگاه کردن به خورشید جهت قبله را تعیین کنید.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، محمد جواد صفاران کارشناس نجوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تعیین قبله گفت: امروز زمانی است که خورشید دقیقا بالای سر شهر مکه قرار گرفته است، بنابراین اگر مطابق با اذان شهر به وقت مکه به سمت خورشید نگاه کنید جهت دقیق قبله مشخص می شود.

وی با تاکید بر اینکه این اتفاق دوبار در سال به وقوع می پیوندد، گفت: حرکت مداری زمین و زاویه ۲۳.۵ درجه بین مدار ها باعث ایجاد این جابجایی و در نهایت بدست آمدن فرصت ذکر شده برای تعیین دقیق قبله می شود.

محبی/

این کارشناس نجوم تشریح کرد: در گذشته شناسایی قبله نیازی اساسی برای انجام اعمال مذهبی محسوب می شد و این روش یکی از مهم ترین و بهترین کار ها برای تعیین جهت قبله بود. حوالی ساعت ۱۴ روز هفتم خرداد ماه یکبار این اتفاق به وقوع پیوست و امروز رأس ساعت ۱۳:۵۷ دقیقه به وقت کشورمان می توانید با همین روش و بدون پیچیدگی خاصی قبله را تعیین کنید.

صفاران تصریح کرد: معمولا کارشناسان این حوزه برای تعیین دقیق تر قبله از شاخص استفاده می کنند در این حالت راستای سایه در زمان ذکر شده به طور دقیق تر جهت قبله را نشان خواهد داد. با توجه به ساده بودن روش انجام این کار می تواند لذت زیادی برای علاقه مندان این حوزه داشته باشد.

محبی/

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1060441{/gallery}

افزودن نظر