توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1060277
آذرکیش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بازنگری در رشته‌های فنی و حرفه‌ای سه سال یکبار است

بازنگری در رشته‌های فنی و حرفه‌ای سه سال یکبار است
مدیرکل دفتر آموزش کاردانش با اشاره به تغییر رشته مهارتی مبتنی بر تقاضای بازار گفت: هر سه سال یکبار رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای بروز آوری می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، بازنگری در رشته های فنی و حرفه ای سه سال یکبار استمصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر آموزش کاردانش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تغییر و تحولاتی که در ساختار آموزش و پرورش و حوزه آموزش های مهارتی ایجاد شده است اظهار کرد: با توجه به تغییر ساختار دفاتر کاردانش و فنی و حرفه ای به یک دفتر تبدیل شد اما هنوز ابلاغ رسمی این موضوع صادر نشده است هرچند سال هاست که در استان ها رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش یک نفر است.

وی ادامه داد: هنرستان های فنی و حرفه ای هر کدام مأموریت های خاص خود را دارند اما با توجه به ساختار، با یک مدیریت اداره می شوند همانطور که در برخی از بخش های دیگر آموزش و پرورش هم تغییراتی روی داده است.

دلایل تغییر در آموزش های مهارتی

مدیر کل دفتر آموزش کاردانش با اشاره به اینکه تغییر ساختار در برنامه های شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای آسیبی وارد نکرده است، تصریح کرد: به طور کلی آموزش های مهارتی به طور کلی مبتنی بر تغییرات سریع تکنولوژی و تقاضای بازار کار دچار تغییراتی می شوند بنابراین متناسب با این دو عامل رشته ها را بازنگری می کنیم.

آذرکیش تصریح کرد: به طور میانگین هر سه سال یکبار رشته های کاردانش بازنگری می شوند تا مبتنی بر نیاز بازار کار هنرآموز تربیت کنند همچنین در شاخه فنی و حرفه ای مجموعه ای از مشاغل مورد توجه است و حرفه محور برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم.

مدیر کل دفتر آموزش کاردانش با بیان اینکه در هر منطقه و استان نیاز بازار کاری متفاوت است بیان کرد: در شاخه کاردانش با محوریت آموزش مشارکتی و شغل محور کار را پیش می بریم اما در شاخه فنی و حرفه ای پودمان های حرفه ای برای هنرآموزان در نظر گرفته می شود در دو حالت بروزآوری رشته ها در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام /

تماشاخانه تصویر

{gallery}1060277{/gallery}

افزودن نظر