پژوهشگاه ایران‌داک مسؤول تأمین آمار پژوهش‌ها در کشور شد

پژوهشگاه ایران‌داک مسؤول تأمین آمار پژوهش‌ها در کشور شد
معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به راه‌اندازی دو پایگاه اطلاعاتی دانش ایران و اصطلاح‌نامه‌های علمی فنی گفت: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از این پس وظیفه تأمین اطلاعات و آمار پژوهش‌های کشور را هم برعهده خواهد داشت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مسعود برومند معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاعات دانش ایران و پایگاه اطلاعات اصطلاح‌نامه‌های علمی فنی در پژوهشگاه علوم وفناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: وقتی به سازمان‌هایی می‌روم که دستاورد جدیدی برای عرضه دارند لذت می‌برم. 

وی گفت:‌ پژوهشگاه ایران داک از جمله این مجموعه‌ها است و ذات فناوری اطلاعات این است که همه از اطلاعات باخبر باشند و این بخشی از نظارت مردمی است.

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ارائه خدمت جدید در صورتی امکانپذیر است که سازمان‌ها ذینفعان خود را بشناسند و علاوه بر این نیازمند نگاه راهبردی و حضور نیروهای توانا و دارای انگیزه است.

برومند گفت: هر سازمانی که ذیل بودجه عمومی دولت فعالیت می‌کند باید ذینفعان خود را شناسایی کند و به آنها خدمت ارائه دهد که این امر نشان‌دهنده زنده بودن آن مجموعه است.

وی افزود: یکی از ذینفعان پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران دولت است و باید این سازمان دولتی محصولی را داشته باشد که کار دولت را تسهیل کند.

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: با پروژه‌هایی که امروز در این پژوهشگاه معرفی شد این پژوهشگاه وظیفه تأمین اطلاعات و آمار لازم برای پژوهش‌های کشور را خواهد داشت و جایگاه بالاتری را برای پژوهشگاه رقم خواهد زد.

انتهای پیام/

افزودن نظر