توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1056192

توضیحات رئیس دانشگاه تهران درباره وضعیت پوششی دانشجویان

توضیحات رئیس دانشگاه تهران درباره وضعیت پوششی دانشجویان
رئیس دانشگاه تهران درباره مسئله حجاب در دانشگاه‌ تهران و قانون‌های موجود توضیحاتی داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مسئله حجاب در دانشگاه تهران اظهار کرد: دانشگاه بر اساس مسئولیت قانونی خود سعی می کند شرع و عرف و قوانین را در بین دانشجویان رواج دهد و به دانشجویی که از هنجارها عبور می کند تذکر داده می شود و این تذکرات در گذشته بوده است و همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: هر دانشگاهی برای حفظ آرامش فضای دانشجویان جهت کسب تحصیل و دانش، قوانین و قواعدی را براساس سیستم آموزشی کشور خود تدوین می کند، حجاب یک اصل اعتقادی و دینی بوده و در هر فضایی یک امر عرفی و اجتماعی است بنابراین کسانی که وارد فضایی می شوند باید پوشش حداقلی را که مناسب آن مکان است رعایت کنند.

پوشش یک چالش دانشگاهی نیست

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد؛ پوشش یک بحث فرهنگی است و یک چالش دانشگاهی نیست و یک چالش ملی محسوب می شود و قشر جوان باید درباره آن توجیه شوند، ما در کنار این تذکرها برنامه های فکری یا برنامه های گفتمانی را شکل می دهیم تا جوانان را آگاه کنیم؛ هر دانشگاهی فرهنگ خاص خود را دارد و این فرهنگ باید حفظ شود.

نیلی احمدآبادی گفت: باید گفتمان ها را در دانشگاه افزایش دهیم چرا که بخشی از رعایت نکردن حجاب در دانشگاه مربوط به نبود آگاهی کافی است که باید آن را در سطح جامعه افزایش دهیم؛ باید وقت بیشتری برای این مسئله بگذاریم و این گفتمان ها را افزایش دهیم.

وی یادآوری کرد: هر جای دنیا هم که بروید در هر فضای اجتماعی حداقل پوششی در نظر گرفته شده است البته اعتقاد ما این است که وضعیت پوشش در دانشگاه بهتر از جامعه است؛ دانشجویان باید به این فهم برسند که رعایت حد و حدود در حجاب به نفع دانشجویان است و کسی آن ها را مجبور نخواهد کرد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1056192{/gallery}

افزودن نظر