توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1049319

پرتو لیزر پُرقدرت؛ جدیدترین ابزار پیشرفته مریخ نورد مارس ۲۰۲۰

پرتو لیزر پُرقدرت؛ جدیدترین ابزار پیشرفته مریخ نورد مارس ۲۰۲۰
کارشناسان آزمایشگاه JPL ناسا در ادامه فرآیند ساخت مریخ نورد مارس ۲۰۲۰، افزون بر نصب بازوی رباتیک، نوعی ابزار تولید کننده پرتو نور لیزر در مریخ نورد نصب کرده اند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، هنوز یک سال تا زمان راه اندازی و شروع ماموریت مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ باقی مانده است و کارشناسان مشغول نصب انواع تجهیزات و ابزار های علمی پیشرفته در بدنه مریخ نورد هستند.
مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ پیشرفته ترین مریخ نورد ساخته شده نسبت به نمونه های پیشین است و کارشناسان ابزارهایی چون دوربین، دستگاه تولید کننده پرتو لیزربا نام SuperCam’s rock-zapping laser و دستگاه اسپکترومتر را در آن تعبیه کرده اند.

ابزار SuperCam یکی از دستگاه هایی است که نمونه اولیه آن برروی مریخ نورد کنجکاوی قرار دارد که اکنون در فاز علمیاتی در سیاره مریخ به جست و جو حیات و نمونه برداری مشغول است، کارشناسان نمونه پیشرفته تر از این وسیله را درمریخ نورد مارس ۲۰۲۰ قرار داده اند که می تواند در آینده اطلاعات فوق العاده مفیدی درباره این همسایه مرموز زمین در اختیار دانشمندان قرار دهد.
دستگاه تولید کننده پرتو نور لیزر به کارشناسان این امکان را می دهد تا به تجزیه و تحلیل ترکیب شیمیایی نمونه های خاک و سنگ سیاره مریخ بپردازند و امکان هدایت و هدف گذاری از راه دور برروی نمونه آزمایشی در سطح سیاره را در اختیار دانشمندان قرار می دهد.

مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ در ماه جولای سال میلادی آینده به فضا پرتاب می شود و بنا بر پیش بینی ها در ماه فوریه ۲۰۲۱ بر سطح کره مریخ فرود می آید.
به تازگی دانشمندان آزمایشگاه JPL ناسا نوعی بازوی رباتیک ۲ متری در بدنه مریخ نورد مارس ۲۰۲ نصب کرده اند، این بازوی رباتیک به مریخ نورد امکان پژوهش های زمین شناسی درسیاره مریخ را می دهد، کارشناسان نوعی محفظه در بدنه مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ نصب کرده اند که می تواند نمونه های جمع آوری شده از سیاره مریخ را نگهداری کند تا در آینده با ابداع فناوری های جدید این نمونه ها برای مطالعه و پژوهش به زمین بازگردانده شوند.

بازوی اصلی مریخ نورد دارای پنج موتور الکتریکی و پنج مفصل است که آزادی عمل، انعطاف پذیری و توان حرکتی مانند دست انسان در اختیار ربات قرار می دهد.
به گفته محققان مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ دارای دو بازوی رباتیک خواهد بود و بازوی رباتیک کوچک تر برای جمع آوری نمونه ها از سیاره سرخ و قراردادن آن ها درمحفظه های نگهداری مورد استفاده قرار می گیرد.
مریخ نورد همچنین دارای تعداد زیادی دوربین با قابلیت فیلم و تصویربرداری با کیفیت بسیار بالاست، ناسا اکنون طرح ارسال اسامی همراه مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ را به اجرا درآورده است که در این طرح افراد با ثبت نام در سایت ناسا تا پیش از ۲۰ سپتامبر سال میلادی جاری می توانند در طرح ارسال نام ها همراه یک تراشه به سیاره مریخ شرکت کنند.

همچنین مسابقه ای دیگر برای نام گذاری مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ برگزار شده است تا بهترین نام برای این نسل پیشرفته مریخ نورد سیاره سرخ انتخاب شود.
منبع: geek
انتهای پیام/

نصب پرتو نور لیزر برای پیشرفته ترین مریخ نورد راهی سیاره سرخ

تماشاخانه تصویر

{gallery}1049319{/gallery}

افزودن نظر