توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1043614

تجهیزات علمی فوق پیشرفته‌ فضانوردان برای سفر به مریخ

تجهیزات علمی فوق پیشرفته‌ فضانوردان برای سفر به مریخ
تا پیش از سفرانسان به سیاره مریخ دانشمندان انواع تجهیزات علمی را آزمایش می‌کنند که استفاده از آن‌ها می‌تواند سبب افزایش ایمنی، سلامت و کمک به زنده ماندن انسان‌ها درسیاره سرخ شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سفربه سیاره مریخ یکی از جذاب ترین ماجراجویی ها در عصر کنونی است و به گفته دانشمندان تا چند سال آینده اولین گروه از فضانوردان راهی سیاره سرخ خواهند شد.
این سفر طولانی که بازه زمانی رسیدن به سیاره مریخ در آن حدود سه سال به طول می انجامد می تواند خطر های فراوانی را متوجه فضانوردان کند، از جمله خطر هایی که نخستین گروه های فضانوردان مستقر در سیاره مریخ با آن مواجه خواهند شد می توان موارد زیر را نام برد.

نبود اکسیژن برای تنفس جدی ترین چالش برای زنده ماندن انسان ها

هوای سطح سیاره مریخ برای تنفس انسان ها مناسب نیست و می تواند سبب مرگ آن ها شود، به همین دلیل کارشناسان نوعی دستگاه جدید به نام MOXIE تولید کرده اند که می تواند از اکسیژن موجود در اتمسفر سیاره مریخ برای تولید هوای تنفسی مورد نیاز انسان ها استفاده کند. این دستگاه پس از استخراج اکسیژن آن را با دی اکسید کربن موجود در جو مریخ ترکیب کرده و هوای تنفسی مناسب برای فضانوردان تولید می کند.


مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ ربات پیشتاز سفر به مریخ پیش از انسان

مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ ناسا در سال ۲۰۲۰ با دارا بودن تجهیزاتی علمی و فوق پیشرفته به سیاره مریخ ارسال می شود تا بتواند زمینه سفر انسان به سیاره مریخ را فراهم کند.
این مریخ نورد دارای انواع تجهیزات علمی برای بررسی وضعیت زمین شناسی سیاره سرخ، بررسی امکان وجود حیات باستانی درگذشته دور این سیاره و آزمایشگاهی پیشرفته برای جمع آوری نمونه از سنگ و دیگر کانی های سیاره است که سرانجام روزی با پیشرفت فناوری ها به زمین برای آزمایش بازگردانده خواهند شد.

سفینه فضایی با بادبان خورشیدی از آلودگی فضا جلوگیری می کند

کارشناسان برای جلوگیری از آلودگی فضا و رفع مشکل تمام شدن سوخت سفینه های فضایی که سبب اتمام اجباری ماموریت فضایی آن ها می شود نوعی سفینه فضایی نسل جدید به نام LightSail ۲ تولید کرده اند.
این سفینه فضایی دارای نوعی بادبان خورشیدی است که فوتون های نوری را دریافت می کند وبه این ترتیب درفضا به پرواز درمی آید.

چرخ بال مریخی به پرواز برفراز سطح سیاره سرخ می پردازد

برای بررسی بهتر سیاره مریخ و عکس برداری هوایی از آن دانشمندان آزمایشگاه پیشران ناسا JPL نوعی چرخ بال فضایی تولید کرده اند که برروی بدنه مریخ نورد مارس ۲۰۲۰ نصب می شود.
به این ترتیب در زمان فرود درسیاره سرخ، چرخ بال از بدنه کاوشگر جدا شده و دربازه های زمانی مشخصی به پرواز می پردازد.

سوخت فشرده پرقدرت و غیر سمی برای هدایت سفینه های فضایی به مریخ

ناسا و شرکت Ball Aerospace & Technologies Corp of Boulder نوعی ماده شیمیایی بسیارقوی و غیرسمی تولید کرده اند که می تواند درآینده جایگزین سوخت های سمی و کنونی موشک های فضایی شود.

امروزه ازسوخت بسیارسمی هیدرازین hydrazine برای پرتاب سفینه و موشک های فضایی استفاده می شود که سبب آلودگی شدید جو کره زمین و فضا می شود. سوخت فضایی جدید غیرسمی و رنگی است و می تواند آینده سفر های فضایی و ماموریت به سیاره مریخ یا دیگر سیاره های جهان را متحول کند.

خانه های تولید شده با چاپگر های سه بعدی برای زندگی ایمن فضانوردان

پس از فرود درسیاره مریخ یکی از اصلی ترین نیاز های انسان، زندگی درپایگاه های زیستی ایمن و استقرار درآنهاست. کارشناسان به تازگی نمونه طرح برنده خانه فضانوردان درسیاره مریخ را تولید کرده اند که درآن از ربات های چاپگرسه بعدی برای ساخت خانه استفاده می شود.
مواد مصرفی مورد نیاز برای ساخت خانه از مواد اولیه تولیدی درسیاره به دست می آید و از فضانوردان دربرابراشعه های کیهانی و توفان های شدید در سیاره مریخ محافظت می کند.

نسل جدید لباس فضانوردی مخصوص سفری ایمن درسیاره مریخ

کارشناسان درنظر دارند برای ایمنی فضانوردان درسفر های طولانی مدت فضایی نسل جدید لباس های فضانوردی را تولید کنند که قابلیت حرکت آزادانه را دراختیار فضانوردان قراردهد.

این لباس ها سبک و دارای ایمنی بالایی دربرابر دگرگونی های دمایی واشعه های کیهانی هستند و برروی آن ها دوربین هایی برای تصویربرداری از فضای اطراف وجود دارد.

منبع: economictimes

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1043614{/gallery}

افزودن نظر