توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1040662

چگونه کلسیم مورد نیاز بدنمان را تامین کنیم؟ +۶ بمب کلسیم طبیعی

چگونه کلسیم مورد نیاز بدنمان را تامین کنیم؟ +۶ بمب کلسیم طبیعی
برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن باید از مواد غذایی خانگی که به راحتی در دسترس هستند، کمک گرفت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ">حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران،کلسیم از جمله مهمترین مواد غذایی است که باید روزانه مصرف شود زیرا از جمله مواد مغذی و مناسب برای استخوان های بدن محسوب می شود؛ کلسیم در قرص های شیمیایی وجود دارد، اما همه ما می دانیم مصرف متداول قرص ها برای بدن مناسب نیست.

برای آنکه بتوانیم کلسیم ها را به راحتی بیابیم و مصرف کنیم و دور قرص های شیمیایی را خط بکشیم، باید در رژیم غذایی خود بازنگری کنیم.

در اینجا به معرفی برخی مواد غذایی که کلسیم بالایی دارند و برای استخوان ها مفید به شمار می روند، می پردازیم.

شیر

می دانیم شیر و لبنیات از جمله مواد مغذی و پرکلسیمی هستند که به منظور ارتقای سلامت حتما باید مصرف شوند؛ در یک لیوان شیر ۲۸۰ میلی گرم کلسیم وجود دارد.

کلسیم خانگی

پرتقال

پرتقال از کلسیم بسیار زیادی تشکیل شده است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؛ در یک پرتقال ۶۰ میلی گرم کلسیم وجود دارد و به کمک آن می توانید استخوان های خود را تقویت کنید.

کلسیم خانگی

ماهی

ماهی علاوه بر آنکه امگا ۳ زیادی دارد سرشار از کلسیم است و برای استخوان ها مفید به شمار می رود، ماهی از جمله مواد مغذی مفیدی است که بدن به آن نیاز دارد و باید هفته ای ۲ مصرف شود.

کلسیم خانگی

سویاشیر

سویاشیر نه تنها کلسیم زیادی دارد بلکه استحکام استخوان های شما را هم تضمین می کند؛ در یک لیوان سویاشیر ۶۰ میلی گرم کلسیم وجود دارد.

کلسیم خانگی

بادام

بادام منبع خوبی از کلسیم به شمار می رود و در یک فنجان از آن ۴۷۵ میلی گرم کلسیم وجود دارد؛ مصرف بادام خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد و به تقویت حافظه منجر می شود.

کلسیم خانگی

انجیر

انجیر در دسته های میوه های شیرین و خوشمزه ای قرار می گیرد که سرشار از کلسیم است؛ در یک فنجان انجیر ۲۴۲ میلی گرم کلسیم وجود دارد و به بهبود عملکرد قلبی کمک می کند.

کلسیم خانگی

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1040662{/gallery}

افزودن نظر