بیش از ۳۰۰۰ دانشجو در مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند

بیش از ۳۰۰۰ دانشجو در مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: بیش از ۳۰۰۰ دانشجو در ۴۰ مرکز و واحد بین‌الملل دانشگاه پیام نور در کشور‌های مختلف به تحصیل اشتغال دارند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد رضا زمانی، رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به افزایش نمایندگی های بین المللی این دانشگاه گفت: بیش از ۳ هزار دانشجو در ۴۰ مرکز و واحد بین الملل دانشگاه پیام نور در کشور های مختلف به تحصیل اشتغال دارند.
زمانی ادامه داد: این مراکز درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان خدمات آموزشی ارائه می کنند.
وی افزود: در ۲ سال گذشته تعدادی مرکز در کشور های انگلستان، چین، اوکراین، لبنان، سوریه، کره جنوبی، اتریش، ژاپن، عراق، کانادا، جمهوری خود مختار نخجوان، گرجستان، قبرس و اسلوونی راه اندازی شده است.
زمانی تصریح کرد: برخی از نمایندگی های غیرفعال نیز نظیر مرکز جمهوری آذربایجان باکو عمان، هندوستان و ترکیه که مدتی با رکود مواجه شده بودند؛ بار دیگر آغاز به کار کرده اند.
وی گسترش روزافزون فعالیت پیام نور در حوزه بین الملل را ماموریت ویژه این دانشگاه در زمینه مصوبات شورای گسترش آموزش عالی و هیئت امنا عنوان کرد و افزود: این مرکز علمی براساس آموزش های ترکیبی، استادان برجسته، محتوای آموزشی نوشتاری، دیداری و شنیداری و همچنین آزمون های آنلاین به دانشجویان اقصی نقاط دنیا خدمات ارائه می کند.
زمانی در ادامه با اشاره به سیاست های برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر لزوم گسترش دیپلماسی علمی در دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از راه اندازی نمایندگی های ارمنستان ایروان ، واحد اقلیم کردستان عراق اربیل - سلیمانیه و افغانستان هرات - مزارشریف خبر داد.
وی با اشاره به اینکه برگزاری دوره های مشترک تحصیلی و کوتاه مدت را از دیگر برنامه های دانشگاه پیام نور در حوزه بین الملل است؛ تصریح کرد: در این باره مذاکراتی با برخی از دانشگاه های معتبر جهانی انجام شده و تفاهم نامه اولیه نیز با برخی از مراکز به امضاء رسیده است.
زمانی از موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور مجوز پذیرش دانشجوی بین الملل غیرایرانی شهریه پرداز در برخی از مراکز پیام نور خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مجوز برای مرکز تهران جنوب صادر شده است و از ابتدای سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ در هر یک از رشته های دایر در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشجوی بین الملل شهریه پرداز جذب می شود.

افزودن نظر