توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1039961
نمکی در مراسم رونمایی از پرونده الکترونیک سلامت مطرح کرد؛

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۷۵ میلیون ایرانی

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای  ۷۵ میلیون ایرانی
وزیر بهداشت گفت: امروز حداقل ۷۵ میلیون ایرانی با کد ملی قابلیت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت دارند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای  ۷۵ میلیون ایرانی، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم رونمایی پرونده الکترونیک سلامت که با حضور رئیس جمهور در محل وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: این پرونده از تکالیف مندرج در برنامه پنجم و ششم بود و همکاران وزارت بهداشت قبل از بنده زحمات زیادی برای آن کشیدند.

وی افزود: این پرونده از اجزای اصلی طرح تحول سلامت است که تکمیل نشده بود و بنده از زمان آغاز کارم بنا را بر این گذاشتم تا با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت، حمایت وزیر ارتباطات و سازمان نظام پزشکی یک کمیته اجرایی تشکیل دهم تا کار را پیش ببریم.

نمکی گفت: این کار یک انقلاب در نظام بهداشت و درمان کشور تلقی می شود، امروز حداقل ۷۵ میلیون ایرانی با کد ملی قابلیت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت دارند.

وزیر بهداشت افزود: در این طرح به صورت برخط با مراجعه هر فرد به مراکز درمانی، بلافاصله برای او تشکیل پرونده داده می شود و سوابق درمانی او به پرونده الکترونیک اضافه می شود.

وی گفت: همچنین ما می توانیم با این پرونده از راهنما های بالینی به عنوان فیلتر استفاده کنیم تا از تجویز های نابه جا جلوگیری شود و همچنین می توانیم بیماران خاص، بیماران پرهزینه و صعب العلاج را در این پرونده رصد کنیم.

درحال تکمیل...

تماشاخانه تصویر

{gallery}1039961{/gallery}

افزودن نظر