توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1039831

عوامل تاثیر گذار بر ناهنجاری‌های دندانی کودکان +زمان طلایی برای ارتودنسی

عوامل تاثیر گذار بر ناهنجاری‌های دندانی کودکان +زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ارتودنسی کودکان:بهزاد قریب زاده متخصص دندان در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره ارتودنسی کودکان اظهار کرد: تشخیص برای انجام ارتودنسی در سنین پایین تنها با معاینه دندانپزشک کافی نیست و حتما کودک باید توسط متخصص ارتودنسی کودکان معاینه شود.

قریب زاده ادامه داد: بهترین زمان معاینه دندان برای کودکان بین سنین هشت تا ۱۰ سالگی است تا به سرعت تشخیص داده شود که مشکلات و اختلالات مفصلی یا فکی وجود دارد یا خیر؛ با این کار سن درمان طبق الگوی رشد فک کودک تشخیص داده شده و مراحل ارتودنسی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورتی که کودک مشکل فکی یا مفصلی داشته باشد بهتر است تا قبل از هشت سالگی درمان را شروع کنید. در مواقع ضروری باید عمل ارتودنسی برای کودکان صورت بگیرد و در این بین برای کودک ارتودنسی متحرک و یا همان ارتوپدی فک انجام خواهد گرفت.


بیشتر بخوانید: درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید؟


وی متذکر شد: درحالی که کودک مشکلات فکی یا مفصلی نداشته باشد پلاک متحرک یا ثابت کافی است و در صورتی که کودک مشکل فکی داشته باشد، تنها با ارتودنسی یا سیم پیچی ثابت مشکل حل نشده و به عمل جراحی نیاز خواهد بود.

متخصص دندان درباره نشانه های پلاک متحرک دندان گفت: پلاک متحرک در سن رشد باعث تغییر شکل فرم فک می شود و در سن بعد از بلوغ تنها نقش نگه دارنده دارد و یا برای حرکات کوچک دندانی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی درباره عوامل تاثیر گذار بر ناهنجاری های دندانی کودکان اظهار کرد: ژنتیک یکی از شایع ترین عوامل این اختلال است، همچنین ضرباتی که به فک وارد می شود ممکن است باعث بروز آن شود.


بیشتر بخوانید: سن طلایی درمان ناهنجاری های فکی/ آیا پیش از جراحی فکی، باید ارتودنسی انجام شود؟


متخصص دندان درباره بهترین راهکار برای پیشگیری و درمان گفت: بهتر است از همان دوران کودکی به پوسیدگی دندان بچه ها رسیدگی شود زیرا در صورتی که دندان های شیری پوسیده شوند و ساختمان خود را از دست دهد، بقیه دندان ها هم به تدریج فضای قسمت های از دست رفته را پر می کنند. بنابر این پدر و مادر ها نباید اجازه دهند دندان شیری کودک پوک یا پوسیده شود، در صورت پوک شدن باید حتما برای پر کردن دندان او اقدام کنند.

قریب زاده تاکید کرد: کودکان از همان سنین پایین باید شروع به مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی کنند زیرا با رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان خیلی سریع تر مسبب پوسیدگی دندان ها می شوند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1039831{/gallery}

افزودن نظر